– Wystawiamy się tu pierwszy raz, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, bo widzimy spore zainteresowanie naszymi produktami – mówi Robert Mijalski, international sales executive w DGT.

W Polsce głównym klientem DGT – oprócz wojska – jest Telekomunikacja Polska, której od kilku lat sprzedaje m.in. terminale GSM wraz z serwerami komunikacyjnymi, umożliwiające świadczenie usługi powszechnej na bazie sieci GSM. Do tej pory DGT dostarczyło ponad 100 tys. terminali swojej produkcji. – Oparcie na jednym kliencie nie jest dla firmy komfortowe, dlatego liczymy, że znajdziemy nabywców na rynkach poza Polską – mówi Robert Mijalski. W zeszłym roku DGT uczestniczyło w targach CeBiT w Hanowerze, ale według Mijalskiego to był chybiony pomysł. – Pierwsze dwa dni w Barcelonie pokazują, że warto było zainwestować w stoisko – twierdzi Mijalski.

Na MWC gdańska firma pokazuje m.in. mutlimodem 3G EVDO/HSPA na złączu USB. Inny produkt, to MultiRouter 3G EVDO/HSPA, tj. router dostępowy ze zintegrowanym 4-portowym przełącznikiem, bezprzewodowym punktem dostępowym WiFi, wsparciem dla telefonii VoIP oraz obsługą technologii EVDO lub HSPA w zależności od dostępności sieci CDMA2000 lub UMTS.