W przyszłym roku wygasną częstotliwości radiowe 900 MHz polskich operatorów

Polska Telefonia Cyfrowa i Polkomtel będą musiały odnowić przydział rezerwacji na częstotliwości systemu GSM 900 MHz wydane w Polsce po raz pierwszy w 1996 r.

Publikacja: 24.02.2010 00:00

15-letnie decyzje rezerwacyjne wygasają w przyszłym roku, co oznacza, że odpowiednie wnioski operatorzy muszą złożyć w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej nie później, niż do połowy września tego roku (6 miesięcy przed terminem wygaśnięcia przydziału rezerwacji).

Jeżeli dysponenci częstotliwości złożą wnioski w określonym wyżej terminie, a UKE nie stwierdzi naruszenia zasad przydziału rezerwacji, to prolonguje je na kolejen 15 lat. – Żaden inny podmiot nie może się ubiegac o te częstotliwości, chyba że wniosek o przedłużenie decyzji rezerwacyjnej zostałby złożony później, niż 6 miesięcy przed upływem terminu jej ważności. Wówczas obowiązuje zwykład procedura, w tym publiczny przetarg tych częstotliwości – wyjaśnia Mariusz Busiło, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości w UKE.

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić