Edukacja w sieci: Ruszyła nowa platforma edukacyjna przeznaczona dla uczniów, studentów i tych wszystkich, którzy odczuwają głód wiedzy. Kenis.pl. oferuje bezpłatną edukację, do której potrzeba jedynie komputera lub smartfona i dostępu do internetu. Na razie portal udostępnia kursy angielskiego, gramatyki języka polskiego i marketingu internetowego. Jednak jego twórczyni Justyna Borowczyk i zespół jej współpracowników, którzy od czterech lat pracują przy różnych projektach internetowych, mają ambicje, żeby Kenis.pl stał się ogromną bazą wiedzy.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3825371,71063,internetowa-szkola (dostęp płatny)
Pozew zbiorowy wobec Facebooka
INTERNET: Max Schrems, austriacki student prawa, domaga się od Facebooka odszkodowania w wysokości 500 EUR na użytkownika.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3825346,69702,pozew-zbiorowy-wobec-facebooka (dostęp płatny)
Alibaba zawstydza dolinę
KADRY: Chiński koncern internetowy może uczyć spółki technologiczne z Doliny Krzemowej prowadzenia polityki kadrowej.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3825350,84933,alibaba-zawstydza-doline (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]
Bez pośpiechu z cyfrowym radiem
Trudno dzisiaj precyzyjnie oszacować koszt społeczny wprowadzenia radia cyfrowego, ale już wiadomo, że tylko wymiana odbiorników to około 16 mld zł – piszą eksperci Jan Beliczyński i Stanisław Jędrzejewski. Rozwój technologiczny radia doprowadził w połowie lat 80. XX do pojawienia się radia cyfrowego. Najpierw w standardzie Eureka 147 DAB (1988), a następnie DAB (1995), DRM (2003), DAB+ (2007) i DRM+ (2009).
http://archiwum.rp.pl/artykul/1252058-Bez-pospiechu–z-cyfrowym-radiem.html (dostęp płatny)
Cyfrowy analfabetyzm w Polsce ma się dobrze
Internet. Więcej niż co trzeci Polak nie tylko zupełnie nie korzysta z sieci, ale nawet nie używa komputera. Jesteśmy jedynym krajem w Europie, w którym dane nie zmieniają się aż od trzech lat. Czy można żyć bez komputera? Pytanie dla większości retoryczne – jak inaczej wysyłać przelewy, komunikować się ze znajomymi czy po prostu pracować. Z danych unijnego biura statystycznego Eurostat wynika jednak, że poza światem cyfrowym żyje aż 36 proc. Polaków – z komputera korzysta tylko 64 proc. z nas.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1252078-Cyfrowy-analfabetyzm–w-Polsce-ma-sie-dobrze.html (dostęp płatny)
Spór o cyfrowe kanały
Telewizja. Ani prywatni nadawcy, ani urzędy nie są zadowolone z konkursu ?na nowy pakiet cyfrowych stacji naziemnych. Wątpliwości budzi?nie tylko to, że cały nowy multipleks miałby trafić wyłącznie do TVP.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1252053-Spor-o-cyfrowe-kanaly.html (dostęp płatny)
Cyberdoktor wkracza do szpitala
Ochrona zdrowia. Pracownicy lecznic zaczynają używać tabletów do przeglądania elektronicznej dokumentacji medycznej. Placówkom medycznym zostały trzy lata, aby przejść z papierowej dokumentacji medycznej na elektroniczną. Niektóre, nie czekając na ostatnią chwilę, zaczynają bądź nawet już skończyły proces informatyzacji.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1252089-Cyberdoktor-wkracza-do-szpitala.html (dostęp płatny)
List ostrzegawczy nie zapobiegnie wyłudzeniom
Podatki. Resort finansów ostrzega firmy handlujące elektroniką przed oszustami i straszy utratą prawa do odliczenia VAT. Dziś na stronach internetowych ministerstw gospodarki i finansów ma się pojawić dokument adresowany do firm zajmującym się handlem artykułami elektronicznymi. „Rz” dotarła do jego treści. List opisuje działania oszustów, którzy najczęściej wykorzystują schemat „znikającej firmy”, która nie odprowadza VAT od handlu telefonami komórkowymi, laptopami czy tabletami. Wymieniono tam przykłady oszukańczych działań i przypomniano, że firmy kupujące takie towary od oszustów mogą narażać się na zakwestionowanie odliczenia VAT.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1252104-List-ostrzegawczy-nie-zapobiegnie-wyludzeniom.html (dostęp płatny)
Polskie sklepy internetowe rozwijają skrzydła
Krajowi sprzedawcy online korzystający z systemu płatności PayPal odnotowali 45-proc. wzrost sprzedaży za granicą. Zamówienia płyną głównie od konsumentów z Europy, w tym z Wielkiej Brytanii (18 proc.) i Niemiec (12 proc.). Także Ameryka Północna pozostaje naszym kluczowym partnerem (25 proc.). Co ciekawe, udział najważniejszych rynków, na których jest najwyższy wzrost wartości polskiego eksportu, praktycznie się nie zmienił w ostatnich latach.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1252016-Polskie-sklepy-internetowe-rozwijaja-skrzydla.html (dostęp płatny)