Reklama

PGE nie zgodziło się aby Exatel sprzedał NOM [nowe2]

Publikacja: 26.08.2014 21:30

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Exatela (blisko 100 proc. akcji tej firmy należy do PGE) nie wyraziło zgody na sprzedaż udziałów Niezależnego Operatora Międzystrefowego na rzecz Telestrady.

Zarząd notowanego na NewConnect telekomu nie ukrywa, że jest zaskoczony decyzją i brakiem jej uzasadnienia.

Telestrada opublikowała we wtorek rano komunikat w tej sprawie.

Exatel do późnych godzin wieczornych milczał, choć wiemy, że przygotowywał komunikat na ten sam temat. Biuro prasowe PGE nie było wylewne: –  Potwierdzamy informację o braku zgody na zbycie 100 proc. udziałów w spółce NOM. Nie komentujemy przyczyn. Nie wykluczamy, że spółka NOM zostanie zaoferowana do sprzedaży w przyszłości – poinformował Maciej Szczepaniuk, rzecznik prasowy PGE w odpowiedzi na pytania rpkom.pl.

NWZ zwołane na 25 sierpnia (miniony poniedziałek) było ostatnią instancją, która miała wypowiedzieć się na temat transakcji. Wcześniej uzyskała ona zielone światło zarządu i rady nadzorczej Exatela.

Reklama
Reklama

Nie wiemy jednak, za jakiego składu. A w tym roku we władzach telekomu zaszły poważne zmiany. Wymieniono cały zarząd. Nowy jest czteroosobowy.

Wcześniej doszło również do przetasowań we władzach samego PGE.

Telestrada przygotowywała się do transakcji od około roku. Jej wartość na podstawie kredytu zaciągniętego w celu sfinansowania zakupu można szacować na ponad 24 mln zł.

NOM jest operatorem telefonii stacjonarnej świadczącym usługi z wykorzystaniem sieci Orange Polska. Exatel próbował go sprzedać już kilka razy w ciągu ostatnich 5 lat. Sam również był przedmiotem takiej operacji.

Telekomunikacja
Internet z KPO mocno opóźniony? Gotowe tylko 25 proc. sieci
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama