Przegląd prasy – piątek 17 października

Publikacja: 17.10.2014 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Lubię, kocham, szanuję. Lajkuję, komentuję, szeruję

Choć wciąż trwa szał na bitcoiny, to tak naprawdę jest inna znacznie gorętsza wirtualna waluta: popularność i uwaga internautów. Za fanów i…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=494837 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet/parkiet.com [/srodtytul]

Telewizja TVN ponownie na sprzedaż

Zarządy Grupy ITI i Grupy Canal+ poinformowały w czwartek wieczorem, że mogą sprzedać kontrolny pakiet akcji telewizyjnej grupy TVN, notowanej na warszawskiej giełdzie i wartej 5 mld zł. Gdy w pod koniec 2011 r. Grupa Canal+, kontrolowana przez francuski koncern Vivendi pojawiła się wśród właścicieli TVN już wówczas mówiło się, że głównym obiektem zainteresowania Francuzów w telewizyjnej grupie jest satelitarna platforma N. Teraz teza ta potwierdza się.

http://www.parkiet.com/artykul/1394169-Telewizja-TVN-ponownie-na-sprzedaz.html (dostęp płatny)

Bmp: Bieżący rok zakończy się zyskiem

Bmp Media Investors, fundusz notowany i w Warszawie, i we Frankfurcie, wypracował w III kwartale, według wstępnych danych, 0,2 mln euro zysku netto. Po dziewięciu miesiącach zarobek sięga 0,1 mln euro. Jest istotnie niższy niż rok temu, gdy zamykał się kwotą 0,9 mln euro.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761312_Bmp:_Biezacy_rok_zakonczy_sie_zyskiem.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja: Stabilizacja z tendencją spadkową

Około 1,1 mln numerów komórkowych przeniesiono z sieci do sieci w ciągu trzech kwartałów br. – wynika z danych operatorów o tzw. rynku MNP (mobile number portability), które zbiera serwis rpkom.pl. Teoretycznie dane zbierane przez operatorów komórkowych powinny być takie same, ale nieznacznie się różnią. Należy jednak przyjąć, że liczba przenoszonych numerów mobilnych stabilizuje się, a w omawianym okresie mogła być nieco niższa niż rok wcześniej. Wpływ na to ma kilka elementów. Z jednej strony oferty telekomów są coraz bardziej podobne, z drugiej efekty przynosi pakietyzacja. Trudniej jest zrezygnować jednocześnie z kilku usług o różnych terminach wygasania umów.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761319_Telekomunikacja:_Stabilizacja_z_tendencja_spadkowa.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

MyBaze.com pod lupą inwestorów

Platforma MyBaze. com pozyskała już od inwestorów 5 mln zł. Będzie szukać kapitału dalej i chce się rozwijać poza Polską. MyBaze.com, społecznościowo-handlowa platforma dla projektantów, promująca wzornictwo i modę, została dofinansowana łączną kwotą 5 mln zł. W projekt zainwestowali Internet Ventures FIZ, czyli fundusz z Grupy MCI Management, Zernike Meta-Ventures oraz prywatni inwestorzy. Pieniądze zostaną przeznaczone za zwiększenie zasiągu platformy i ekspansję na rynki zagraniczne.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3900876,67720,mybaze-com-pod-lupa-inwestorow (dostęp płatny)

VoiceLab rozpozna głos klienta

Trójmiejska firma opracowała rozwiązanie głosowe do aplikacji mobilnej, które ma ułatwić życie bankom i ich klientom. Ile wydałem w zeszłym tygodniu? Ile pieniędzy wpłynęło na konto? — podobnych pytań nie trzeba już będzie zadawać konsultantowi banku, albo szukać na nie odpowiedzi w historii transakcji. Dzięki nowemu rozwiązaniu trójmiejskiej firmy VoiceLab, wystarczy je wymówić na głos przy użyciu aplikacji mobilnej. Opracowany przez nią system rozpozna polecenie głosowe i udzieli odpowiedzi.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3900875,78190,voicelab-rozpozna-glos-klienta (dostęp płatny)

Bluerank rozwinie ofertę AMG.net

Bluerank, dostawca usługi marketingu w wyszukiwarkach internetowych (SEM) oraz Digital Analytics, podpisał umowę o współpracy z firmą AMG.net, należącą do Grupy Atos. — AMG.net wspiera klientów w procesie realizacji nowych rozwiązań informatycznych — od określania strategii przez definicję procesów biznesowych, budowę rozwiązania i jego integrację z dotychczasową infrastrukturą, aż po zapewnienie jego utrzymania i dalszy rozwój. Teraz możemy również zsynchronizować działania marketingowe dla klienta w obszarze dotychczas dla nas niedostępnym — wyjaśnia Krzysztof Łukaszuk, prezes AMG.net.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3900872,45227,bluerank-rozwinie-oferte-amg-net (dostęp płatny)

Tablet za kredyt

BIZ Bank ma promocję dla przedsiębiorców. W związku z tym każdy klient, który weźmie kredyt BIZ Ekspresowy o minimalnej wysokości 40 tys. zł i założy rachunek firmowy z 24-miesięcznym zobowiązaniem do wykonywania miesięcznych obrotów na poziomie 2 tys. zł oraz dokonywania comiesięcznych transakcji bezgotówkowych przy użyciu karty debetowej na kwotę nie niższą niż 500 zł, dostanie tablet Samsung Galaxy Tab 47.0. Promocja potrwa do 28 listopada.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3900873,33228,tablet-za-kredyt (dostęp płatny)

Polsko-francuski duet sprzedaje TVN

Fakty? Takiej okazji na rynku medialnym w regionie jeszcze nie było. Wiedzą już o niej światowe tuzy. Nad telewizją ITI i Canal+ pochyla się m.in. Time Warner. TVN kłamie — głosi ulica. Liczby jednak nie kłamią. Po chudych latach medialna grupa zarabia, jest największym graczem na lokalnym rynku reklamy i ma pozycję, jakiej nie zbudowała sobie żadna inna telewizja w regionie Europy Środkowo- Wschodniej. Tylko pozazdrościć grupie Canal+, należącej do Vivendi, opcji zakupu pakietu kontrolnego w medialnej spółce. Jednak francuski koncern zmienia strategię.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3900857,36641,polsko-francuski-duet-sprzedaje-tvn (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Moda na przenoszenie numerów powoli mija

Oferty operatorów mobilnych upodabniają się do siebie, ?a w reklamie celebryci ?rzadziej przechodzą do Play. ?Efekt: liczba przenoszonych numerów już nie rośnie. Około 1,1 mln numerów komórkowych przeniesiono z sieci do sieci w ciągu trzech kwartałów tego roku – wynika z danych operatorów o tzw. rynku MNP (ang. mobile number portability), które zbiera z rynku serwis Rpkom.pl. Telekomy nie dzielą się informacjami chętnie i nie robią tego otwarcie. Część z nich odmawia nawet nieoficjalnych rozmów na ten temat. Teoretycznie raporty wszystkich sieci komórkowych (firmy niechętnie się nimi dzielą publicznie)

http://archiwum.rp.pl/artykul/1257631-Moda-na-przenoszenie-numerow-powoli-mija.html (dostęp płatny)

Polskie spółki brylują w rankingu Deloitte

Aż 22 podmioty z naszego kraju znalazły się w zestawieniu najszybciej rozwijających się firm technologicznych „Deloitte Technology Fast 50 CE”. Węgierska spółka Szallas.hu, zajmująca się internetową sprzedażą miejsc hotelowych, to – jak wynika z najnowszego rankingu „Deloitte Technology Fast 50 CE” – najszybciej rozwijająca się firma technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. Przychody Szallas.hu w ciągu pięciu ostatnich lat powiększyły się o prawie 2,26 tys. proc. Na drugim miejscu znalazła się polska Comperia.pl, internetowa porównywarka produktów finansowych (spółka z GPW). Jej obroty wzrosły o 1,96 tys. proc. Podium uzupełniła serbska spółka High Tech Engineering Center, której przychody w 2013 r. były o prawie 1,78 tys. proc. wyższa niż pięć lat wcześniej. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie polskie firmy: Netguru oraz ITMAGINATION.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1257623-Polskie-spolki-bryluja-w-rankingu-Deloitte.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Lubię, kocham, szanuję. Lajkuję, komentuję, szeruję

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G