Przegląd prasy rpkom.pl – czwartek 7 maja

Publikacja: 07.05.2015 07:30

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Netia: Oficjalna propozycja tegorocznej wypłaty

Na 2 czerwca zarząd Netii zwołał zwyczajne walne zgromadzenie, na którym akcjonariusze zdecydują m.in. o podziale zysku spółki. Projekt uchwały w tej sprawie przewiduje, że dywidenda wyniesie 42 gr na akcję, czyli w sumie 146,2 mln zł. Ostateczna kwota może…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/767160_Netia:_Oficjalna_propozycja_tegorocznej_wyplaty.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja: Slovak Telekom zainteresował nasze TFI i OFE

Polskie fundusze inwestycyjne i emerytalne mogą kupić akcje dawnego słowackiego monopolisty Slovak Telekom w dobiegającej końca publicznej ofercie w Bratysławie. Termin publikacji ostatecznej ceny i wyników oferty przypada w czwartek 7 maja. W rozmowie z nami fundusze nie zdradzają, jaką decyzję ostatecznie podjęły. – Przyglądaliśmy się tej ofercie, ale nie uznaliśmy jej za nadzwyczajną. Z naszych szacunków wynika, że stopa dywidendy Slovak Telekom będzie…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/767139_Telekomunikacja:_Slovak_Telekom_zainteresowal_nasze_TFI_i_OFE.html (dostęp płatny)

Chiny: Alibaba traci wartość

Po tym jak Alibaba Group Holdings w minionym roku pozyskał z rynku rekordowe 25 mld USD, założyciel tej chińskiej internetowej platformy handlowej Jack Ma ostrzegał, że spółce grozi niebezpieczeństwo zbyt wysokich oczekiwań. I wygląda na to, że miał rację, bo od listopada, kiedy J. Ma wydał tej treści oświadczenie, z wartości rynkowej Alibaby wyparowało 70 mld USD, inwestorzy obawiają się bowiem spowolnienia tempa wzrostu gospodarczego w Chinach.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/767177_Chiny:_Alibaba_traci_wartosc.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Mazowsze otwiera unijny skarbiec

Fundusze UE: Pierwsze nabory z unijną kasą, również dla firm, odbędą się jesienią. Prawdziwy wysyp konkursów dla przedsiębiorców nastąpi w przyszłym roku. Wczoraj światło dzienne ujrzał przyjęty we wtorek harmonogram tegorocznych konkursów z dotacjami na Mazowszu. To oznacza, że potencjalni beneficjenci mogą zacząć przygotowania do zmagań o kasę z Brukseli. Warto się postarać, bo w tym roku województwo ma do podziału aż 215,9 mln EUR, czyli ok. 870 mln zł. Przypomnijmy, że budżet całego Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) to 2,08 mld EUR. Pierwsze konkursy ruszą we wrześniu. Pod koniec roku wystartują też nabory wspierające firmy.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4057875,16337,mazowsze-otwiera-unijny-skarbiec (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Europa chce być bardziej cyfrowa

Bruksela chce stworzyć jednolity rynek cyfrowy. W ciągu najbliższych kilku lat zamierza zrealizować 16 inicjatyw.  To jeden z najambitniejszych i najbardziej kompleksowych priorytetów pracującej od 1 listopada Komisji Europejskiej pod wodzą Jeana-Claude’a Junckera. Przewiduje stworzenie wspólnego rynku dla towarów fizycznych i treści medialnych, które kupujemy w internecie. Mimo że swoboda obrotu towarami jest jedną czterech fundamentalnych wolności w UE, to nie dotyczy ona gwałtownie rozwijającego się rynku online.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1275674-Europa-chce-byc-bardziej-cyfrowa.html (dostęp płatny)

Play zmienia podejście do roamingu

Pakietem usług w roamingu do wykorzystania przez 30 lub 60 dni w dwa lata przygotowuje się Play do zmian w europejskich przepisach.  P4, operator sieci Play, od 8 maja wprowadza nowe abonamenty, które zastąpią starsze (z wyjątkiem tzw. rodzinnych). Jedną z ważniejszych zmian, które proponuje nowa oferta, jest podejście do usług w roamingu.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1275677-Play-zmienia-podejscie–do-roamingu.html (dostęp płatny)

Polskie fundusze zainwestują w Slovak Telekom?

Sprzedawane przez słowacki rząd akcje telekomunikacyjnej firmy mogą nabyć nasze fundusze inwestycyjne.  Polskie fundusze inwestycyjne i emerytalne mogą kupić akcje dawnego słowackiego monopolisty Slovak Telekom w dobiegającej końca publicznej ofercie w Bratysławie – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”

http://archiwum.rp.pl/artykul/1275676-Polskie-fundusze-zainwestuja-w-Slovak-Telekom.html (dostęp płatny)

Fikcyjne zakupy w sieci naruszają konkurencję

Sprzedawca internetowy może walczyć z konkurentem, który podszywa się pod klientów, by zamówić jego towar, a później za niego nie płaci.  Mniejsi sprzedawcy internetowi nie mają łatwego życia. Szczególnie gdy narażą się konkurencji, która chce wygryźć ich z rynku. I niekiedy udaje klientów, by na podstawie fikcyjnych danych kupić np. duże ilości drogiego towaru tylko po to, żeby uprzykrzyć życie konkurentowi i narazić go na koszty.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1275690-Fikcyjne-zakupy-w-sieci-naruszaja-konkurencje.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Netia: Oficjalna propozycja tegorocznej wypłaty

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?