Hannes Ametsreiter, prezes Telekom Austria, który zrezygnował ze stanowiska w ubiegłym tygodniu będzie od 1 października szefem spółki Vodafone Deutschland poinformowała brytyjska grupa.

Ametsreiter, który szefuje Telekom Austria od 2009 roku jest także prezesem sieci komórkowej A1 Telekom Austria, która początkowo działała jako Mobilkom Austria i Telekom Austria. Przed przyjęciem pracy w Mobilkom w 1996 r. był brand managerem w Procter & Gamble.

Studiował na uniwersytetach w Salzburgu i Harvardzie i na INSEAD Business School. Uczestniczył także w programie MBA na Uniwersytecie Pepperdine (USA).

Jak przypomina agencja Bloomberg, Ametsreiter zastąpi Jensa Schulte-Bockuma, którego odejście zostało ogłoszone jeszcze w maju wraz z wynikami Vodafone.

Nie ustają przy tym spekulacje, że niemiecka część biznesu Vodafone może być przedmiotem wymiany aktywów z holdingiem Liberty Global (w Polsce – właściciel UPC). Do tej pory potentaci konkurowali w Niemczech na rynku kablowym, gdzie Vodafone jest właścicielem Kabel Deutschland Holding.