Od dwóch dni klienci sieci telewizji kablowej UPC Polska posiadający nowy dekoder Horizon wprowadzony przez telekom do oferty w ub.r. skarżą się na działanie urządzenia.

– Użytkownicy dekoderów Horizon mogą obserwować trudności z działaniem urządzenia i dostępem do niektórych funkcji interaktywnych. Najczęściej podczas oglądania telewizji pojawiać się może informacja o trybie awaryjnym lub informacja o wyświetlanym programie, w niektórych przypadkach mogą również występować ograniczenia z dostępem do usługi telewizyjnej, nagrywania lub VOD – informuje w odpowiedzi na pytania rpkom.pl Michał Fura, rzecznik UPC Polska.

– Od początku informujemy o tym klientów za pośrednictwem infolinii, IVR oraz obsługi zapytań w mediach społecznościowych. Przykro nam z powodu zaistniałych niedogodności, a nasi specjaliści intensywnie pracują nad przywróceniem pełnej funkcjonalności dekodera, abyśmy mogli jak najszybciej powiadomić o tym naszych klientów. Usługi dostępu do internetu i telefonii działają poprawnie – zapewnia rzecznik.

Według serwisu Telko.in, awaria ma związek z oprogramowaniem sterującym urządzeniami. „Co do skali i uciążliwości jest  najpoważniejsza od chwili wprowadzenia dekoderów na polski rynek” – podaje portal.

Według różnych źródeł Horizony ma 20-30 tys. abonentów kablówki. Dekoder jest obecnie głównym urządzeniem w ofercie operatora.