Przegląd prasy rpkom.pl – poniedziałek 2 listopada

Publikacja: 02.11.2015 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Sieci komórkowe padną pod papieżem. Grozi nam telekomunikacyjny paraliż

Euro 2012, siatkarskie mistrzostwa świata 2015, festiwal Open’er, Woodstock – wszystkie te imprezy masowe organizowane w ostatnich latach w Polsce to drobnostka w porównaniu ze Światowymi Dniami Młodzieży połączonymi z pielgrzymką papieża Franciszka. Na ten ogromny zlot organizowany po raz drugi w Polsce (ostatnio ŚDM odbywały się u nas w 1991 r.), może przyjechać jak szacuje Episkopat Polski 2–2,5 mln młodych ludzi z całego świata. Oczywiście z komórkami, smartfonami i tabletami. Ludzi, którzy będą chcieli robić sobie zdjęcia, wrzucać je na portale społecznościowe, pisać SMS-y, czatować i dzwonić. A z tym może być problem.

http://forsal.pl/artykuly/902858,sieci-komorkowe-padna-pod-papiezem-grozi-nam-telekomunikacyjny-paraliz.html (dostęp ograniczony)

Czubkowska: smacznego komputerku

Gdyby bezgranicznie uwierzyć w dane statystyczne o uczestnictwie w kulturze, to jak nic powinien człowiek udać się na wewnętrzną emigrację. Bo jak wytrzymać wśród ludzi, spośród których w ostatnim roku dwie trzecie nie przeczytało żadnej książki?

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/902797,czubkowska-smacznego-komputerku.html (dostęp ograniczony)

Branża call center w niepewności. Telefon z pytaniem o zgodę łamie prawo?

UKE wraz z UOKiK jeszcze raz przeanalizują, czy sam telefon z pytaniem o zgodę na przekaz marketingowy łamie prawo. Wielu prawników jest bowiem odmiennego zdania.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/902794,branza-call-center-w-niepewnosci-przekaz-marketingowy.html (dostęp ograniczony)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

Mobilni klienci przejmują e-sklepy

W Zalando, najsilniejszym graczu na rynku internetowej mody, przyszłość opiera się na wierze w klientów ze smart fonami. Rewolucja już trwa. Na Zalando, największej na polskim rynku platformie internetowej sprzedaży odzieży i obuwia, jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego roku liczba odsłon generowanych przez użytkowników mobilnych nie przekraczała 40 proc. Tymczasem w ostatnim kwartale było to już prawie 57 proc., a będzie jeszcze więcej.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4342462,80288,mobilni-klienci-przejmuja-e-sklepy (dostęp płatny)

Marek Falenta z nowymi zarzutami

Oskarżony w aferze podsłuchowej biznesmen usłyszał zarzuty związane z oszustwami w relacjach z rosyjską spółką KTK. Portfel inwestora Marka Falenty pęcznieje o kolejne zarzuty. W piątek toruńska prokuratura okręgowa przedstawiła mu zarzuty w sprawie dotyczącej sfałszowania dokumentu i posłużenia się nim. Marek Falenta nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Przypomnijmy, że biznesmen we wrześniu usłyszał 80 zarzutów dotyczących „nieuprawnionego uzyskania informacji i ujawnienia ich osobom trzecim” — czyli nagrywania polityków i biznesmenów w warszawskich restauracjach — za co grożą dwa lata więzienia.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4342428,45946,marek-falenta-z-nowymi-zarzutami (dostęp płatny)

Motorola oferuje nietłukący się ekran

Wystarczy kilka chwil nieuwagi, niewłaściwe przechowywanie smartfona, a ekran zaczyna przypominać pajęczynę.

Naprawy są kosztowne i zwykle użytkownicy decydują się na zmianę telefonu. Motorola twierdzi, że niedługo problem będzie tylko ponurym wspomnieniem.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4342439,28742,motorola-oferuje-nietlukacy-sie-ekran (dostęp płatny)

Google zebrał 3,8 mln GB zdjęć

Od majowego uruchomienia usługi Google Photos internetowy koncern zgromadził już 3720 terabajtów zdjęć i materiałów wideo.  (dostęp płatny)

http://pulsbiznesu.pb.pl/4342437,88476,google-zebral-3-8-mln-gb-zdjec (dostęp płatny)

Huawei zatrudni dyrektora Apple’a

Chiński potentat rynku smartfonów zatrudni na stanowisku dyrektora odpowiedzialnego za user experience Abigail Brody, byłą wiceprezes w eBayu i PayPalu.

Jednym z istotnych punktów w jej życiorysie jest jednak okres pracy w Apple’u. Pracowała tam przez prawie 10 lat, do 2001 r., jako dyrektor kreatywna i menedżerka odpowiedzialna za zatrudnienie.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4342435,35862,huawei-zatrudni-dyrektora-apple-a (dostęp płatny)

[srodtytul] Rzeczpospolita[/srodtytul]

Naspers sprzedał komunikator Gadu-Gadu

Nowy właściciel Gadu-Gadu to Xevin Investments. Nie ujawniono wartości transakcji.

Spółka GG Network (grupa Naspers) sprzedała aktywa, w tym komunikator Gadu-Gadu, funduszowi private equity Xevin Investments. – W 2014 r. ogłosiliśmy, że aktywa mediowe i niestrategiczne dla grupy Allegro są na sprzedaż – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes GG Network. – Na początku roku sprzedaliśmy Bankier.pl, wcześniej wykop.pl, a w wakacje Open FM. Ostatnim dużym aktywem był komunikator. Formalnie sprzedawane są aktywa, czyli serwis jako taki – dodaje.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1291017-Naspers-sprzedal-komunikator-Gadu-Gadu.html (dostęp płatny)

Kupno i sprzedaż bitcoinów są zwolnione z VAT

Wymiana walut tradycyjnych na bitcoiny i odwrotnie to odpłatne świadczenie usług, które należy traktować tak jak inne usługi finansowe. Tak orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE w wyroku z 22 października 2015 r. w sprawie Skatteverket/David Hedqvist (C-264/14).

http://archiwum.rp.pl/artykul/1290927-Kupno-i-sprzedaz-bitcoinow–sa-zwolnione-z-VAT.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Sieci komórkowe padną pod papieżem. Grozi nam telekomunikacyjny paraliż

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Akcje Specjalne
Naszym celem jest osiągnięcie 9 GW mocy OZE do 2030 roku
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany