Projekt Orange Finanse będzie działać tylko do końca roku. Telekom ma w planach własny bank.

W marcu pisaliśmy, że twórcy usługi Orange Finanse – Orange Polska i mBank – przymierzają się do zakończenia współpracy. Teraz to już oficjalna wiadomość.

Firmy podały w poniedziałek, że porozumiały się i z końcem roku zakończą trwającą cztery lata współpracę przy tym projekcie bankowości mobilnej.

W jej ramach mBank zapewniał licencję i ofertę bankową, a Orange dbał o jej własną mobilną odsłonę oraz jej marketing, uzyskując wynagrodzenie za pozyskanie klienta i sprzedaną usługę.

Telekom zapewnił, że rozstanie następuje z jego inicjatywy, ponieważ zamierza prowadzić biznes mobilnej bankowości w inny sposób. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, nie ujawnia, czy chodzi o to, aby wprowadzić do Polski bank należący do strategicznego inwestora telekomu – Orange Bank – ale wynika po trosze z komunikatu spółki.

„Zarząd obecnie pracuje nad nowym modelem biznesowym w tym obszarze, który najlepiej będzie spełniał potrzeby klientów i przyczyni się do tworzenia wartość dla Orange Polska. Nowy model biznesowy będzie wspierany przez kompetencje i doświadczenie Grupy Orange” – czytamy.

Z Orange Finanse korzysta ponad 430 tys. klientów. Jak poinformował Krzysztof Olszewski, rzecznik mBanku, wszystkie funkcje aplikacji pozostają bez zmian, a docelowo rachunki, depozyty i kredyty aktywnych klientów zostaną przeniesione na główną platformę mBanku.