Ostatni dzwonek na internet do szkoły, a potem kara w postaci inwestycji?

Publikacja: 19.03.2019 09:37

Tylko około 16 procent szkół pierwszego i drugiego stopnia w Polsce: podstawowych, gimnazjów, liceów i techników ma internet o prędkości 100 Mb/s i szybszy – wynika z najnowszego raportu Komisji Europejskiej. Sytuację mają poprawić inwestycje operatorów, którzy otrzymali dotacje do budowy szybkich łączy ze środków Unii Europejskiej zgromadzonych w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa (POPC).

Zapisy umów o dotacje sprawiają, że beneficjenci konkursów prowadzonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) w lutym i w marcu powinni sfinalizować budowę szkolnych łączy. – Zgodnie z zapisami umowy o dofinansowanie beneficjent miał obowiązek podłączenia 80 proc. placówek oświatowych w 14 miesięcy od podpisania umowy, natomiast pozostałe 20 proc. w terminie 20 miesięcy. W głównej mierze termin drugiego kamienia milowego przypada na marzec br. – wyjaśnia Wojciech Szajnar, dyrektor CPPC.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem