Na dole wejście ładowarki USB typu C i mini-jack!! Duży plus!! za niego. Podstawowa jakość fabrycznego dźwięku nie zachwyci co prawda melomanów, ale jest to nieustannie rozwiązanie bardzo wygodne i często używane. Technologia Dolby Audio na słuchawkach jest bardzo przyjemna. Dodatkowo, w ustawieniach dźwięku możemy poprawić jego barwę i włączyć tryby niestandardowe, w których wywołujemy dźwięk przestrzenny i gramy tonami, z których najsłabiej wypadają wysokie barwy. Możliwość konfigurowania swoich ustawień to spora zaleta i warto aby pamiętały o niej osoby, które chętnie i często wykorzystują swoje telefony jako nośniki muzyki. Telefon testowałam w podróży z bezprzewodowymi słuchawkami Sennheiser Momentum True Wireless i oba urządzenia zdecydowanie dawały radę, o czym niebawem w recenzji.
Ponadprzeciętnie sprawdza się też tryb głośnomówiący, co jest niestety coraz rzadsze w nowoczesnych smartfonach. Głośnik nieznacznie wystaję do góry, co w trakcie rozmów telefonicznych może być niewielkim problemem, ale w trybie głośnym sprawdza się znakomicie.
Miłą niespodzianką jest też coraz rzadsze w smartfonach Radio. Po takich niuansach poznać można producenta, który słucha swoich klientów. Wyższe modele czołowych producentów nie mają takiej funkcjonalności, ponieważ …. Pomagają nabijać kiesę operatorów komórkowych. Radia można przecież słuchać na ich urządzeniach poprzez internet…
Procesor Snapdragon 632 z ośmioma rdzeniami wspierany 4GB pamięci operacyjnej jest bardzo wydajny w codziennej pracy. Motoroli G7 nie testowałam jako pada do gier, a korzystałam z niej jako z pierwszego telefonu. Intensywne używanie do przeglądania sieci, edytowania tekstów, rozmów telefonicznych (których jakość pozytywnie zaskakuje!) i nawigowania w trakcie jazdy. I G7 zdało egzamin doskonale. Nie miała chwil zawieszenia, nie blokowała aplikacji online i dała radę „pracować” cały dzień. Dzień pracy czyli około 14 godzin.
Wszystkie urządzenia z serii Moto G7 mają opcje podwójnego nanoSIM-a, który działa bez najmniejszych problemów. Dodatkowe miejsce na kartę SD można wykorzystać na rozszerzenie pamięci o 128 GB co potraja dostępną przestrzeń na dane.
Smartfon pracuje na czystym Androidzie w wesji 9 z dodanymi „gestami Moto”. System operacyjny jest modelowany przez użytkownika. Aplikacji jest niewiele i są to rozwiązania najbardziej popularne. Wszystkie dodatkowe z łatwością zainstalujemy na swoim smartfonie. Gesty są intuicyjne i w zasadzie korzystanie z nich od pierwszego włączenia sprawdza się dobrze. Potrząsanie jako kod aktywacji latarki jest co prawda chybionym typem w stosunku do aktywacji aparatu (odwrócenie nadgarstka), ale po dwóch dniach pamiętałam o tym bezbłędnie i korzystałam swobodnie. Najchętniej z opcji odwrócenia smartfona, aby przejść w tryb „nie przeszkadzać”.