Aktualizacja: 11.05.2025 12:59 Publikacja: 18.05.2010 00:00
Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował stanowiska konsultacyjne odnośnie planowanej na drugą połowe roku aukcji częstotliwości radiowych 2500-2570 MHz i 2620-2690 MHz, przewidywanych do pracy w systemach nowej generacji LTE.
Obok innych postulatów (m.on. odroczenie aukcji z powodu wczesnego stanu rozwoju technologii i niedostępności urządzeń abonenckich w większym wyborze) wszyscy czterej polscy operatorzy wnioskują o zmianę zasad rozdziału dostępnego pasma. Propozycja UKE, to rezerwacja dwóch bloków po 35 MHz. Polscy operatorz natomiast chcieliby, aby UKE wystawiło na aukcję cztery bloki, chociaż różnie wyobrażają sobie ich szerokość. PTK centertel proponuje aranżację 2 x 20 MHz i drugi przetarg na blok 10 MHz w późniejszym terminie. Polkomtel taki sam podział pasma, ale przyznanie ich w ramach jednej aukcji. Opcjonalnie chciałby podziału dostępnego widma na siedem bloków po 10 MHz. Polska Telefonia Cyfrowa przychyla się do stanowiska Centertela. P4, operator sieci Play, jest skłonny przyjąć podobną propozycję, ale preferuje przydział czterech bloków: 2 x 20 MHz i 2 x 15 MHz.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług in...
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektor...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas