Dzisiaj [b]Ministerstwo Spraw Zagranicznych[/b] poinformowało o udzieleniu zamówienia na usługi telefonii komórkowej. Najkorzystniejszą ofertę, jeszcze w połowie października br., złożyła [b]Polska Telefonia Cyfrowa[/b].

W ramach umowy, która będzie obowiązywała dwa lata, operator zapewni m.in. łączność głosową (wychodzące i przychodzące połączenia krajowe, międzynarodowe i w roamingu międzynarodowym), usługi SMS i MMS. Zadba o mobilny dostęp do internetu, usługę Blackberry oraz dostęp do prywatnego APN. Usługi będą świadczone na bazie 1,1 tys. dostarczonych przez PTC terminali Blackberry. Kontrakt obejmuje też dostawę oraz integrację łącza ISDN PRA 30B+D z systemem telefonii stacjonarnej wykorzystywanym przez centralę MSZ.

Wartość umowy, o którą zabiegało trzy podmioty, wynosi 2,29 mln zł brutto. Budżet przygotowany przez MSZ miał wartość 4,99 mln zł netto. Dla porównania [b]Polkomtel[/b] zaproponował MSZ 2,8 mln zł, a konsorcjum [b]Telekomunikacja Polskiej[/b] i [b]PTK Centertel[/b], aż 7,7 mln zł.