Deutsche Telekom powoła aktualną szefową praktyki ICT w firmie doradczej McKinsey w Niemczech na stanowisko szefa europejskich operacji telekomunikacyjnego koncernu – donosi dzisiejszy Handelsblatt, powołując się na źródła zbliżone do DT.

Claudia Nemat miałaby od października bieżącego roku zastąpić na stanowisku szefa europejskich spółek grupy DT Guido Kerkhoffa, który w marcu zdecydował się odejść z telekomunikacyjnej firmy do koncernu ThyssenKrupp. Tymczasowo Kerkhoffa zastępował Roland Mahler (inaugurował w Polsce markę T-Mobile).

Obaj pracownicy Deutsche Telekom reprezentowali swego czasu koncern w radzie nadzorczej Polskiej Telefonii Cyfrowej (Roland Mahler wciąż w niej zasiada). Niewykluczone, że do tego gremium wejdzie również Claudia Nemat, jeżeli sprawdzą się informacje o jej zatrudnieniu przez grupę DT.

Aktualizacja: Rada Nadzorcza DT poinformowała dzisiaj o powołaniu Claudii Nemat w skład zespołu zarządzającego koncernem na stanowisko odpowiedzialnej za europejskiej spółki poza Niemcami