Internetowy koncern Google, jak wynika z nieoficjalnych informacji rpkom.pl na dzisiejszej konferencji prasowej uruchomi znaną już klientom z np. Stanów Zjednoczonych usługę nawigacji tzw. „turn by turn”, czyli działającą na takiej samej zasadzie jak dedykowane produkty takich firm jak TomTom czy Garmin.

Więcej szczegółów rpkom.pl podamy w ciągu dnia, kiedy pojawi się więcej szczegółów na temat usługi.

Aktualizacja:

Jak potwierdziło Google, usługa Google Maps Navigation jest już dostępna na polskim rynku. Aplikacja nawigacyjna działa na platformie Android (wersje 1.6 i nowsze) i na razie nie jest dostępna dla posiadaczy smartfonów innym systemem operacyjnym. Jak powiedział Darren Baker, product manager w Google odpowiadający za usługi nawigacyjne w Europie, na razie nie można określić kiedy usługa będzie dostępna na innych platformach. – Z pewnością nie chcemy jednak ograniczać jej dostępności tylko do Androida – zapewnił Baker.

Nawigacja Google działa także bez dostępu do sieci. Połączenie z internetem jest jednak potrzebne przy planowaniu trasy, kiedy aplikacja pobiera szczegóły wytyczonej trasy. – Zużycie danych wynosi ok. 100 kB na 10 km zaplanowanej trasy – powiedział Darren Baker. Google Maps Navigation jest zintegrowana z funkcjonalnościami map Google, które zawierają m.in. informacje o korkach i natężeniu ruchu ulicznego. W niedalekiej przyszłości, jeszcze przed Euro 2012, w usłudze zostanie zintegrowany widok ulicy, tzw. Street View. Google aktualnie fotografuje polskie miasta i drogi zbierając informacje potrzebne do uruchomienia tej funkcjonalności.