Na jutro Telekomunikacja Polska zaplanowała kolejne spotkanie w sprawie nowej oferty hurtowej BSA 10 Mb/s, o której pisaliśmy w tej informacji. Po ostatnim spotkaniu w ramach procesu TTM (ang. time-to-market) TP odebrała krytyczne stanowisko Netii – największego biorcy usług BSA – w tej sprawie.

Według naszych informacji Netia wskazała na dwa negatywne zjawiska: eliminację z oferty hurtowej opcji 1,2 i 6 Mb/s oraz zasadę ustalenie hurtowej ceny nowej opcji „do 10 Mb/s”. Ustalenie tej ceny nie mieści się w procesie TTM z operatorami alternatywnymi i zostanie uzgodnione w procedurze uzgadniania oferty ramowej pomiędzy TP i Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Operatorzy alternatywni, w tym Netia, obawiają się, że cena nowej oferty hurtowej zostanie arbitralnie oparta na wycofywanych z oferty pakietach, co może oznaczać realnie podwyżkę ceny podstawowej usługi BSA.

Netia wskazuje także, że nowa oferta kłóci się z zasadami porozumienia z 2009 r., które zakładało zamrożenie cen usług hurtowych na trzy lata. Poza Netią ze strony operatorów alternatywnych w spotkaniach roboczych w sprawie nowej oferty brali udział także przedstawiciele Polskiej Telefonii Cyfrowej i e-Telko.