Przegląd prasy – środa 9 listopada

Publikacja: 09.11.2011 06:13

Internauci też chcą mieć głos

Sylwia Czubkowska

Ministerstwo Kultury wciąż forsuje budzące kontrowersje porozumienie zakładające ściślejszą współpracę dostawców internetu z organizacjami antypirackimi. Chęć podpisania dokumentu zadeklarowały: ZAiKS, Grupa Allegro (jako przedstawiciel KPP Lewiatan), Stowarzyszenie Wydawców Repropol, Izba Wydawców Prasy, Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej FOTA, ZPAV oraz Polskie Stowarzyszenie Wydawców Muzycznych.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=385973 (dostęp płatny)

E-myto stworzyło nowy biznes

Tomaz Żółciak

Blisko jedna trzecia ciężarówek korzystających z płatnych dróg rozlicza się przez wyspecjalizowane firmy. To efekt ostatnich problemów z naliczaniem opłat przez system viaTOLL i ucieczka firm od dodatkowej biurokracji Do roli drogowej księgowej garnie się coraz więcej firm. Zaledwie po pięciu miesiącach obowiązywania elektronicznych opłat na polskich drogach usługi pośredniczenia w rozliczaniu się za przejechane kilometry płatnych odcinków dróg i autostrad świadczą już 22 duże firmy. I w najbliższym czasie będą pojawiać się kolejne.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=385982 (dostęp płatny)

Netia chce kupić widzów, łącząc ofertę stacji naziemnych z telewizją internetową

Michał Fura

Największy konkurent TP i kablówek rzuca rękawicę rywalom na nowym dla siebie rynku. Po długich analizach i przymiarkach Netia startuje dziś z nową ofertą Telewizji Osobistej. Projekt opiera się na wykorzystaniu bezpłatnej oferty telewizji naziemnej i internetowej. Partnerem operatora został globalny nadawca telewizyjny HBO.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=385961 (dostęp płatny)

Szef może wysłać PIT-11 pracownikom e-mailem

Ewa Matyszewska

Podatnik zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę. Chciałby informacje PIT-11 przekazać im drogą elektroniczną, stosując podpis elektroniczny. Według stołecznej izby skarbowej jest to możliwe. Doręczenie podatnikowi informacji PIT-11 przez płatnika może nastąpić nie tylko przez bezpośrednie jej doręczenie w sposób zwyczajowo przyjęty w każdym miejscu, w którym się zastanie adresata, czy też przez operatora pocztowego. Można też PIT-11 przekazać za pomocą środków komunikacji elektronicznej, pod warunkiem jednak, że zachowany zostanie wzór informacji PIT-11 i będzie ona zawierała wszystkie niezbędne elementy określone przepisami prawa (w tym podpis elektroniczny lub tradycyjny).

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=385900 (dostęp płatny)

Tomasz Lis uruchamia własny serwis informacyjny

Tomasz Grynkiewicz

Nowy serwis internetowy z informacjami ma ruszyć w styczniu. Lis ujawnił jedynie, że jest pomysłodawcą i patronem projektu, ale nie będzie operacyjnie szefem przedsięwzięcia. A za technologiczne i biznesowe sprawy ma odpowiadać NextWeb Media. To właściciel sieci blogów tematycznych Blomedia.pl oraz sieci serwisów medycznych skupionych pod marką ABCZdrowie.pl.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10613131,Tomasz_Lis_uruchamia_wlasny_serwis_informacyjny.html

„Rzeczpospolita” wprowadzi opłaty online

Vadim Makarenko

Już od stycznia za część informacji „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” w internecie czytelnicy będą musieli zapłacić. Prenumeratorzy nadal będą korzystać z serwisów za darmo.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10606465,_Rzeczpospolita__wprowadzi_oplaty_online.html

TPSA: Dla branży pracuje blisko 50 tys. osób

Urszula Zielińska

Dziewięciu największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce (bez sieci kablowych) zatrudniało w końcu 2010 r. blisko 33,5 tys. osób – wynika z oficjalnych informacji prezentowanych przez spółki.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/718735_TPSA:_Dla_branzy_pracuje_blisko_50_tys_osob.html (dostęp płatny)

Google+ już otwarty dla firm

DI

Google zrobiło kolejny krok w walce z Facebookiem. W serwisie społecznościowym giganta pojawiły się już pierwsze strony firmowe.Google+, najnowszy serwis społecznościowy internetowego potentata, posiada już funkcję Google Pages, która pozwala na tworzenie stron dla firm, organizacji, marek, a nawet poszczególnych produktów.

http://teleinformatyka.pb.pl/2514934,10718,google-juz-otwarty-dla-firm

Netia kusi filmami z HBO

Urszula Zielińska

Operator rusza z nową usługą telewizyjną. Klientom zaproponuje usługę HBO Go i wielofunkcyjny dekoder. Dziś Netia rusza z kampanią reklamową wspierającą promocję pod hasłem „Internet z HBO Go”. W ten sposób alternatywny operator wprowadza na rynek nową usługę telewizyjną, z której mogą korzystać nie tylko wybrańcy znajdujący się w zasięgu najszybszych łączy telekomu (ok. 314 tys. mieszkań), ale także ci korzystający z linii 1 – 2 Mb/s.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1093560_Netia_kusi_filmami_z_HBO.html (dostęp płatny)

Gry komputerowe dają większe zyski niż filmy

Dariusz Wolak

Dochody ze sprzedaży gry „Battlefield 3″ w ciągu trzech dni od premiery przekroczyły wpływy z biletów na „Bitwę Warszawską”. Gry komputerowe to od kilku już lat najszybciej rozwijająca się gałąź elektronicznej rozrywki. Zyski ze sprzedaży największych hitów liczone są w setkach milionów dolarów i przekraczają zarobki najlepszych hollywódzkich produkcji kinowych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1093565_Gry_komputerowe_daja_wieksze_zyski_niz_filmy.html (dostęp płatny)

Sprzedaż Plusa po 12 latach

Jakub Kurasz

Ponad 3 mld zł z Polkomtelu wydamy m.in. na gaz z łupków – mówi prezes PKN Orlen Jacek Krawiec w rozmowie z Rzeczpospolitą.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1093513_Sprzedaz_Plusa_po_12_latach.html

Tomasz Lis uruchamia portal publicystyczny

Magdalena Lemańska

Nowy projekt Tomasza Lisa ma ruszyć w styczniu. Liczy na 500 – 800 tys. użytkowników.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1093563_Tomasz_Lis_uruchamia_portal_publicystyczny.html (dostęp płatny)

Ciężko ukryć handel w sieci

Przemysław Wojtasik

Zyski z obrotu walutami są opodatkowane. Ich wymianę w Internecie fiskus łatwo wychwyci. Rośnie popularność internetowych kantorów. Nie wszyscy ich klienci wiedzą jednak, że zarobek na euro i dolarze trzeba opodatkować. A fiskus ma możliwość sprawdzenia transakcji.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1093492_Ciezko_ukryc_handel_w_sieci.html (dostęp płatny)

Internauci też chcą mieć głos

Sylwia Czubkowska

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G