Przegląd prasy – piątek 9 grudnia

Publikacja: 09.12.2011 07:40

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Klient SA ma bank w swojej komórce

Jacek Uryniuk

Wczoraj bank Pekao SA dołączył do grona innych banków, oferujących klientom dostęp do konta za pośrednictwem specjalnej aplikacji, instalowanej na smartfonach. – Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem smartfonów w Europie Środkowej i Wschodniej. Uważamy, że bankowość znajduje się w przełomowym momencie, podobnie jak kilkanaście lat temu, gdy zaczynała się bankowość internetowa – mówi Grzegorz Piwowar, wiceprezes Pekao SA.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=390178 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Bank Pekao odpala bankowość w telefonach komórkowych

Maciej Bednarek

Przez telefon będzie można m.in. wysłać przelew jednorazowy, założyć lokatę, sprawdzić kursy walut, a dzięki usłudze geolokalizacji telefon podpowie, gdzie w pobliżu można zrobić tańsze zakupy. W Pekao mówią wprost: mamy najbardziej kompleksową bankowość mobilną na polskim rynku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10784363,Bank_Pekao_odpala_bankowosc_w_telefonach_komorkowych.html

Prezenty z sieci. 7 proc. szuka w Grouponie i podobnych

Tomasz Grynkiewicz

Obok drogerii i sklepów odzieżowych internet wskoczył na trzecie najpopularniejsze „miejsce” kupowania prezentów na Boże Narodzenie. 7 proc. pytanych deklaruje, że zamierza kupić prezent w serwisach z 50-proc. zniżkami.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10781500,Prezenty_z_sieci__7_proc__szuka_w_Grouponie_i_podobnych.html

Nokia Siemens: Za 10 lat Polak będzie przesyłał dziennie 1 GB danych

Tomasz Grynkiewicz

– Za 10 lat Polak będzie przesyłał dziennie 1 GB danych przez komórkę czy tablet – prognozuje Nokia Siemens Networks. – Operatorzy muszą się przygotować na gwałtowny wzrost popytu na dane. I powinni zmienić sposób zarządzania sieciami – przekonuje.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10779308,Nokia_Siemens__Za_10_lat_Polak_bedzie_przesylal_dziennie.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Cinema City, TP: Partnerem Multikino

Urszula Zielińska

Multikino (grupa ITI) zostało partnerem Centertelu (grupa TP) przy projekcie „Środy z Orange”, który komórkowa sieć przez trzy lata prowadziła z Cinema City International. – Multikino będzie naszym jedynym partnerem – informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP. – Kończy nam się umowa z Cinema City. Otworzyliśmy przetarg i wyłoniliśmy najlepszą ofertę. Szukaliśmy też sposobu, aby rozwiązać problem ograniczonej liczby kodów, na co skarżyli się klienci – mówił.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/721119_Cinema_City_TP:_Partnerem_Multikino.html (dostęp płatny)

„Korporacja kierowana przez pana Piechockiego ma się dobrze”

Urszula Zielińska

Rozmowa z Andrzejem Piechockim, głównym akcjonariuszem MNI, funduszu kontrolującego Mobile Internet Technology i Hyperion.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/721120_%E2%80%9EKorporacja_kierowana__przez_pana_Piechockiego__ma_sie_dobrze%E2%80%9D.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Internetowe wykłady u radców

Ireneusz Walencik

Warszawski samorząd radców prawnych jako pierwszy i na razie jedyny w Polsce prowadzi szkolenia zawodowe online. Podnoszenie kwalifikacji profesjonalnych jest zapisanym w kodeksie etyki zawodowej obowiązkiem każdego radcy prawnego. W ciągu trzech lat trzeba zdobyć 30 punktów, m.in. za udział w szkoleniach z różnych dziedzin prawa. Pierwszy okres szkoleniowy upływa z końcem 2011 r. Samorządowy regulamin doskonalenia dopuszcza także metodę szkolenia online, jeśli pozwala ona wykluczyć nadużycia, to znaczy sprawdzić, czy radca faktycznie w nim uczestniczył.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1102024_Internetowe_wyklady_u_radcow.html (dostęp płatny)

Co dalej z biznesami prezesa MNI

Urszula Zielińska

Fundusz kontrolowany przez Andrzeja Piechockiego może sprzedać część aktywów Zatrzymany w listopadzie razem z Gromosławem C. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Andrzej Piechocki, prezes i główny akcjonariusz giełdowego funduszu MNI, zapowiedział w rozmowie z „Rz”, że jego grupa spłaci ponad 70 mln zł z kredytu zaciągniętego w BRE Banku.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1102085_Co_dalej_z_biznesami_prezesa_MNI.html (dostęp płatny)

Piratom komputerowym będzie coraz trudniej

Dariusz Wolak

Firmom, które korzystają z nielegalnego oprogramowania, będzie coraz trudniej robić biznes w Stanach Zjednoczonych. Dwa pierwsze stany: Waszyngton i Luizjana, wprowadziły przepisy zakazujące importowania towarów od producentów, u których wykryto piracki software. Ich towary mogą zostać zarekwirowane. Dodatkowo producent może zostać obciążony karą w wysokości nawet 0,25 mln dolarów. Do wprowadzenia podobnych regulacji przymierzają się m.in. California i Arizona oraz kilka innych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1102089_Piratom_komputerowym_bedzie_coraz_trudniej.html

Kancelarie słabe online

Robert Horbaczewski

Coraz więcej firm prawniczych tworzy działy wirtualne. Rzadko które jednak potrafią na tej działalności zarabiać. Działalność w Internecie traktują jako promocję. Kiedy Andrzej Stachowiak, radca prawny z Wrocławia, kilka lat temu uruchamiał dział online, liczył na zyski. Zainteresowanie usługą okazało się jednak śladowe.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1102013_Kancelarie_slabe_online.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Klient SA ma bank w swojej komórce

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?