Przegląd prasy – piątek 9 grudnia

Publikacja: 09.12.2011 07:40

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Klient SA ma bank w swojej komórce

Jacek Uryniuk

Wczoraj bank Pekao SA dołączył do grona innych banków, oferujących klientom dostęp do konta za pośrednictwem specjalnej aplikacji, instalowanej na smartfonach. – Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem smartfonów w Europie Środkowej i Wschodniej. Uważamy, że bankowość znajduje się w przełomowym momencie, podobnie jak kilkanaście lat temu, gdy zaczynała się bankowość internetowa – mówi Grzegorz Piwowar, wiceprezes Pekao SA.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=390178 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Bank Pekao odpala bankowość w telefonach komórkowych

Maciej Bednarek

Przez telefon będzie można m.in. wysłać przelew jednorazowy, założyć lokatę, sprawdzić kursy walut, a dzięki usłudze geolokalizacji telefon podpowie, gdzie w pobliżu można zrobić tańsze zakupy. W Pekao mówią wprost: mamy najbardziej kompleksową bankowość mobilną na polskim rynku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10784363,Bank_Pekao_odpala_bankowosc_w_telefonach_komorkowych.html

Prezenty z sieci. 7 proc. szuka w Grouponie i podobnych

Tomasz Grynkiewicz

Obok drogerii i sklepów odzieżowych internet wskoczył na trzecie najpopularniejsze „miejsce” kupowania prezentów na Boże Narodzenie. 7 proc. pytanych deklaruje, że zamierza kupić prezent w serwisach z 50-proc. zniżkami.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10781500,Prezenty_z_sieci__7_proc__szuka_w_Grouponie_i_podobnych.html

Nokia Siemens: Za 10 lat Polak będzie przesyłał dziennie 1 GB danych

Tomasz Grynkiewicz

– Za 10 lat Polak będzie przesyłał dziennie 1 GB danych przez komórkę czy tablet – prognozuje Nokia Siemens Networks. – Operatorzy muszą się przygotować na gwałtowny wzrost popytu na dane. I powinni zmienić sposób zarządzania sieciami – przekonuje.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,10779308,Nokia_Siemens__Za_10_lat_Polak_bedzie_przesylal_dziennie.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Cinema City, TP: Partnerem Multikino

Urszula Zielińska

Multikino (grupa ITI) zostało partnerem Centertelu (grupa TP) przy projekcie „Środy z Orange”, który komórkowa sieć przez trzy lata prowadziła z Cinema City International. – Multikino będzie naszym jedynym partnerem – informuje Wojciech Jabczyński, rzecznik grupy TP. – Kończy nam się umowa z Cinema City. Otworzyliśmy przetarg i wyłoniliśmy najlepszą ofertę. Szukaliśmy też sposobu, aby rozwiązać problem ograniczonej liczby kodów, na co skarżyli się klienci – mówił.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/721119_Cinema_City_TP:_Partnerem_Multikino.html (dostęp płatny)

„Korporacja kierowana przez pana Piechockiego ma się dobrze”

Urszula Zielińska

Rozmowa z Andrzejem Piechockim, głównym akcjonariuszem MNI, funduszu kontrolującego Mobile Internet Technology i Hyperion.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/721120_%E2%80%9EKorporacja_kierowana__przez_pana_Piechockiego__ma_sie_dobrze%E2%80%9D.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Internetowe wykłady u radców

Ireneusz Walencik

Warszawski samorząd radców prawnych jako pierwszy i na razie jedyny w Polsce prowadzi szkolenia zawodowe online. Podnoszenie kwalifikacji profesjonalnych jest zapisanym w kodeksie etyki zawodowej obowiązkiem każdego radcy prawnego. W ciągu trzech lat trzeba zdobyć 30 punktów, m.in. za udział w szkoleniach z różnych dziedzin prawa. Pierwszy okres szkoleniowy upływa z końcem 2011 r. Samorządowy regulamin doskonalenia dopuszcza także metodę szkolenia online, jeśli pozwala ona wykluczyć nadużycia, to znaczy sprawdzić, czy radca faktycznie w nim uczestniczył.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1102024_Internetowe_wyklady_u_radcow.html (dostęp płatny)

Co dalej z biznesami prezesa MNI

Urszula Zielińska

Fundusz kontrolowany przez Andrzeja Piechockiego może sprzedać część aktywów Zatrzymany w listopadzie razem z Gromosławem C. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Andrzej Piechocki, prezes i główny akcjonariusz giełdowego funduszu MNI, zapowiedział w rozmowie z „Rz”, że jego grupa spłaci ponad 70 mln zł z kredytu zaciągniętego w BRE Banku.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1102085_Co_dalej_z_biznesami_prezesa_MNI.html (dostęp płatny)

Piratom komputerowym będzie coraz trudniej

Dariusz Wolak

Firmom, które korzystają z nielegalnego oprogramowania, będzie coraz trudniej robić biznes w Stanach Zjednoczonych. Dwa pierwsze stany: Waszyngton i Luizjana, wprowadziły przepisy zakazujące importowania towarów od producentów, u których wykryto piracki software. Ich towary mogą zostać zarekwirowane. Dodatkowo producent może zostać obciążony karą w wysokości nawet 0,25 mln dolarów. Do wprowadzenia podobnych regulacji przymierzają się m.in. California i Arizona oraz kilka innych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1102089_Piratom_komputerowym_bedzie_coraz_trudniej.html

Kancelarie słabe online

Robert Horbaczewski

Coraz więcej firm prawniczych tworzy działy wirtualne. Rzadko które jednak potrafią na tej działalności zarabiać. Działalność w Internecie traktują jako promocję. Kiedy Andrzej Stachowiak, radca prawny z Wrocławia, kilka lat temu uruchamiał dział online, liczył na zyski. Zainteresowanie usługą okazało się jednak śladowe.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1102013_Kancelarie_slabe_online.html (dostęp płatny)

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu