Co dalej z biznesami prezesa MNI
Urszula Zielińska
Fundusz kontrolowany przez Andrzeja Piechockiego może sprzedać część aktywów Zatrzymany w listopadzie razem z Gromosławem C. przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Andrzej Piechocki, prezes i główny akcjonariusz giełdowego funduszu MNI, zapowiedział w rozmowie z „Rz”, że jego grupa spłaci ponad 70 mln zł z kredytu zaciągniętego w BRE Banku.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1102085_Co_dalej_z_biznesami_prezesa_MNI.html (dostęp płatny)
Piratom komputerowym będzie coraz trudniej
Dariusz Wolak
Firmom, które korzystają z nielegalnego oprogramowania, będzie coraz trudniej robić biznes w Stanach Zjednoczonych. Dwa pierwsze stany: Waszyngton i Luizjana, wprowadziły przepisy zakazujące importowania towarów od producentów, u których wykryto piracki software. Ich towary mogą zostać zarekwirowane. Dodatkowo producent może zostać obciążony karą w wysokości nawet 0,25 mln dolarów. Do wprowadzenia podobnych regulacji przymierzają się m.in. California i Arizona oraz kilka innych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1102089_Piratom_komputerowym_bedzie_coraz_trudniej.html
Kancelarie słabe online
Robert Horbaczewski
Coraz więcej firm prawniczych tworzy działy wirtualne. Rzadko które jednak potrafią na tej działalności zarabiać. Działalność w Internecie traktują jako promocję. Kiedy Andrzej Stachowiak, radca prawny z Wrocławia, kilka lat temu uruchamiał dział online, liczył na zyski. Zainteresowanie usługą okazało się jednak śladowe.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1102013_Kancelarie_slabe_online.html (dostęp płatny)