Nie tylko Vodafone, Everything Everywhere, O2 i 3 UK mogą wystartować w przyszłorocznej aukcji częstotliwości LTE (800/2600 MHz) na brytyjskim rynku. O takie możliwości poinformowało także Virgin Mobile, które na mobilnym rynku w Wielkiej Brytanii działa od 1999 r. jako MVNO na sieci Everything Everywhere (T-Mobile/Orange).

– Rosnący wolumen transmisji danych od naszych abonentów skłania nas do rozważenia udziału w aukcji. To się może okazać kluczowe dla naszego biznesu – powiedział dyrektor pionu usług mobilnych Virgin Media Jamie Heywood magazynowi Mobile Today. Według niego ruch data rośnie w wirtualnej sieci Virgin w tempie 25 proc. kwartalnie. Virgin może zaostrzyć konkurencję w staraniach o pasmo LTE. Tym bardziej, że jako nowy gracz na infrastrukturalnym rynku może zyskać punkty za wzmacnianie konkurencji.

Virgin Mobile osługuje ponad 3 mln klientów na mobilnym rynku (połowa bazy do post-paid) Wielkiej Brytanii oraz 4 mln klientów usług szerokopasmowego dostępu do internetu w sieci DOCSIS oraz LLU.

Niedawno po polskim rynku mobilnym przetoczyła się informacja o możliwości wejścia marki Virgin Mobile na polski rynek, jako MVNO na sieci Play.