Integrated Solutions, podmiot w 100 proc. zależny od Telekomunikacji Polskiej (powstał w czerwcu ub.r.) chce zarabiać na szybkim wzroście popytu na usługi IT w tzw. chmurze.

– Rozchwianie rynków finansowych i niepewność panująca w gospodarce sprawiają, że w firmach rośnie presja na poprawianie efektywności i optymalne wykorzystanie zasobów. To powoduje, że zarządy są coraz bardziej otwarte na usługi w chmurze – powiedział podczas dzisiejszego spotkania z mediami Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions. Uważa, że do korzystania z tego typu usług będzie również przekonywała się administracja publiczna.

– Strumień pieniędzy unijnych, z których finansowana jest spora część projektów IT, powoli wysycha. Użytkownicy aplikacji i sprzętu IT stają przed dylematem: jak dalej finansować utrzymanie aplikacji i infrastruktury technicznej, których wymiana jest bardzo kosztowana – mówi Hołda.

Integrated Solutions we współpracy z Cisco, chce zainteresować polski rynek usługami Unified Communication as a Service (UCaaS). Leszek Hołda twierdzi, że Integrated Solutions jest pierwszą firmą, która w Polsce oferuje taką usługę. – Klienci, w tym instytucje finansowe, zgłaszają duże zainteresowanie tym rozwiązaniem – twierdzi prezes. Przyznaje, że jest przede wszystkim dedykowane dużym korporacjom choć mogą z niego korzystać również średnie firmy. Deklaruje, że Integrated Solutions już prowadzi rozmowy z pierwszymi potencjalnymi kontrahentami, które mogą przełożyć się na umowy handlowe. – Ten rok poświęcamy na edukację rynku i klientów co nie oznacza, że nie liczymy na pierwsze zamówienia – mówi Hołda.

Integrated Solutions chce sprzedawać usługi komunikacyjne w chmurze na bazie własnego centrum przetwarzania danych na warszawskim Natolinie i we współpracy z Telekomunikacją Polską.