Firma mPay w partnerstwie z MasterCard uruchamia program MasterCard Mobile Money. Polega on na umożliwieniu wykorzystania tradycyjnej karty płatniczej do płatności za towary i usługi za pośrednictwem telefonów komórkowych.

mPay w lutym 2012 uruchomił usługę CardMobile (www.cardmobile.pl), pozwalającą użytkownikom na bezpieczne połączenie numeru telefonu z kartą płatniczą MasterCard lub Maestro (trzeba w systemie zarejestrować numer telefonu i kartę). Dzięki temu połączeniu klienci mPay mają możliwość wykonywania płatności mobilnych bez potrzeby wcześniejszego doładowywania elektronicznej portmonetki mPay przelewem czy przekazem pocztowym.

– Przez kilka najbliższych tygodni będzie to jeszcze pośrednie zasilenie elektronicznej portmonetki, jednak wykonywane natychmiast, bezpośrednio przed wykonaniem transakcji. Od połowy maja system umożliwi wykonywanie każdej transakcji bezpośrednio w saldo karty płatniczej z zachowaniem tych samych standardów bezpieczeństwa, co przy tradycyjnych płatnościach kartą  – mówi Piotr Warsicki, prezes mPaya.