Przegląd prasy – poniedziałek 14 maja

Publikacja: 14.05.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Czarne chmury nad resortem Boniego

Robert Zieliński

Eksperci: sposób podziału MSWiA stanowi zagrożenie dla Polaków. Kierowane przez Michała Boniego Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji może przejść do historii jako najkrócej istniejące – dowiedział się DGP. Choć operacja podziału molocha, jakim było MSWiA, odbyła się już pół roku temu, to prawo nadal się nie zmieniło. W Sejmie wciąż leży projekt zmian w ustawie o działach, który ma usankcjonować przeprowadzone zmiany.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=409795 (dostęp płatny)

Fiskus ściga dłużników abonamentów RTV

Ewa Matyszewska

Poczta Polska i resort finansów chcą usprawnić współpracę przy egzekucji zaległych opłat radiowo-telewizyjnych. Prace w tym zakresie już trwają. W ciągu ostatnich dwóch lat kilkanaście razy wzrosła liczba postępowań egzekucyjnych na podstawie tytułów wykonawczych wystawionych przez Pocztę Polską, których przedmiotem są opłaty abonamentowe RTV. Kwota do ściągnięcia również wzrasta w tym tempie. Tylko w tym roku rozpoczętych zostało kilkaset nowych spraw egzekucyjnych. Takie są efekty wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) oraz coraz lepszej współpracy Poczty Polskiej i administracji skarbowej.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=409740

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Pakiety usług mają przyszłość

Łukasz Dec

– Nie dostaliśmy oferty zakupu na sieć kablową Multimedia Polska – mówi „Parkietowi” Maciej Witucki, szef Telekomunikacji Polskiej. Wedle jego słów, gdyby dostał, to, by przeczytał, ale prawdopodobnie nie kupił. Chociaż jego firma na poważnie myślała o zakupie sieci kablowej, to zdaniem Wituckiego Multimedia nie mają dla TP tych samych atutów, które miał sprzedawany dwa lata temu Aster. http://archiwum.parkiet.com/artykul/731803_Pakiety_uslug_maja_przyszlosc.html (dostęp płatny)

Pakiety usług to przyszłość rynku

Jakub Kurasz, Łukasz Dec

Rozmowa z Maciejem Wituckim prezesem Telekomunikacji Polskiej. Jesteście po rebrandingu na Orange. Jak to się przełoży na wyniki firmy? Trudno o tym mówić konkretnie, bo wszystkie wprowadzone nowości to kwestia tygodni. Realnie zmiany mogą być dostrzegalne od III i IV kwartału.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/731821_Pakiety_uslug__to_przyszlosc_rynku.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Kosztowne miejskie podpatrywanie

Ewa Łosińska

Dzięki kamerom w Krakowie w 2011 r. wykryto tylko cztery wykroczenia. Miasta, chcąc podnieść poziom bezpieczeństwa, inwestują miliony w systemy monitorujące. Czy to dobrze spożytkowane pieniądze? W Łodzi kamery służą często do wystawiania mandatów. Zainstalowane np. w Warszawie czy Poznaniu obrazy często są tak słabej jakości, że trudno rozpoznać zarejestrowane obiekty.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1143028_Kosztowne_miejskie_podpatrywanie.html (dostęp płatny)

Trudno się spodziewać nowych telekomunikacyjnych graczy

Urszula Zielińska

Czy w Polsce mogą jeszcze zainwestować duzi zagraniczni operatorzy: Telefónica, Telia, Telenor, Hutchison? Zdaniem firm doradczych nie szybko. Na zachodzie Europy uaktywnili się inwestorzy branżowi poszukujący celów do przejęcia wśród firm telekomunikacyjnych. Hutchison Whampoa z Hongkongu zwany popularnie Hutchem chce przejąć irlandzkiego operatora Eircom. Meksykański miliarder Carlos Slim i jego grupa America Movil starają się o holenderski KPN, który ma spółki w Belgii i Niemczech.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1143071_Trudno_sie_spodziewac_nowych_telekomunikacyjnych_graczy.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Czarne chmury nad resortem Boniego

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Telekomunikacja
Rusza przedświąteczna bitwa telekomów. Światłowód czy LTE? Jakie są ceny?
Telekomunikacja
Do kogo uciekają użytkownicy sieci komórkowych. Ten operator wygrywa
Telekomunikacja
Duża awaria sieci komórkowych w Polsce. Problemy z połączeniami
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Ile Polacy płacą za usługi telekomunikacyjne i jak z nich korzystają. Raport UKE
Materiał Promocyjny
Nowe narzędzia to nowe możliwości