Przegląd prasy – poniedziałek 14 maja

Publikacja: 14.05.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Czarne chmury nad resortem Boniego

Robert Zieliński

Eksperci: sposób podziału MSWiA stanowi zagrożenie dla Polaków. Kierowane przez Michała Boniego Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji może przejść do historii jako najkrócej istniejące – dowiedział się DGP. Choć operacja podziału molocha, jakim było MSWiA, odbyła się już pół roku temu, to prawo nadal się nie zmieniło. W Sejmie wciąż leży projekt zmian w ustawie o działach, który ma usankcjonować przeprowadzone zmiany.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=409795 (dostęp płatny)

Fiskus ściga dłużników abonamentów RTV

Ewa Matyszewska

Poczta Polska i resort finansów chcą usprawnić współpracę przy egzekucji zaległych opłat radiowo-telewizyjnych. Prace w tym zakresie już trwają. W ciągu ostatnich dwóch lat kilkanaście razy wzrosła liczba postępowań egzekucyjnych na podstawie tytułów wykonawczych wystawionych przez Pocztę Polską, których przedmiotem są opłaty abonamentowe RTV. Kwota do ściągnięcia również wzrasta w tym tempie. Tylko w tym roku rozpoczętych zostało kilkaset nowych spraw egzekucyjnych. Takie są efekty wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) oraz coraz lepszej współpracy Poczty Polskiej i administracji skarbowej.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=409740

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Pakiety usług mają przyszłość

Łukasz Dec

– Nie dostaliśmy oferty zakupu na sieć kablową Multimedia Polska – mówi „Parkietowi” Maciej Witucki, szef Telekomunikacji Polskiej. Wedle jego słów, gdyby dostał, to, by przeczytał, ale prawdopodobnie nie kupił. Chociaż jego firma na poważnie myślała o zakupie sieci kablowej, to zdaniem Wituckiego Multimedia nie mają dla TP tych samych atutów, które miał sprzedawany dwa lata temu Aster. http://archiwum.parkiet.com/artykul/731803_Pakiety_uslug_maja_przyszlosc.html (dostęp płatny)

Pakiety usług to przyszłość rynku

Jakub Kurasz, Łukasz Dec

Rozmowa z Maciejem Wituckim prezesem Telekomunikacji Polskiej. Jesteście po rebrandingu na Orange. Jak to się przełoży na wyniki firmy? Trudno o tym mówić konkretnie, bo wszystkie wprowadzone nowości to kwestia tygodni. Realnie zmiany mogą być dostrzegalne od III i IV kwartału.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/731821_Pakiety_uslug__to_przyszlosc_rynku.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Kosztowne miejskie podpatrywanie

Ewa Łosińska

Dzięki kamerom w Krakowie w 2011 r. wykryto tylko cztery wykroczenia. Miasta, chcąc podnieść poziom bezpieczeństwa, inwestują miliony w systemy monitorujące. Czy to dobrze spożytkowane pieniądze? W Łodzi kamery służą często do wystawiania mandatów. Zainstalowane np. w Warszawie czy Poznaniu obrazy często są tak słabej jakości, że trudno rozpoznać zarejestrowane obiekty.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1143028_Kosztowne_miejskie_podpatrywanie.html (dostęp płatny)

Trudno się spodziewać nowych telekomunikacyjnych graczy

Urszula Zielińska

Czy w Polsce mogą jeszcze zainwestować duzi zagraniczni operatorzy: Telefónica, Telia, Telenor, Hutchison? Zdaniem firm doradczych nie szybko. Na zachodzie Europy uaktywnili się inwestorzy branżowi poszukujący celów do przejęcia wśród firm telekomunikacyjnych. Hutchison Whampoa z Hongkongu zwany popularnie Hutchem chce przejąć irlandzkiego operatora Eircom. Meksykański miliarder Carlos Slim i jego grupa America Movil starają się o holenderski KPN, który ma spółki w Belgii i Niemczech.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1143071_Trudno_sie_spodziewac_nowych_telekomunikacyjnych_graczy.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Czarne chmury nad resortem Boniego

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?