Przegląd prasy – czwartek 28 czerwca 2012

Publikacja: 28.06.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Quality Internet – usługa dla biznesu

Zdzisław Nowak, prezes zarządu Exatel SA

Trudno sobie wyobrazić współczesny świat bez internetu, a więc bez dostępu do informacji, poczty elektronicznej, zakupów w sieci i szybkiej komunikacji. Internet, będąc synonimem innowacyjności i postępu, rozwija się na naszych oczach w tempie, które przekroczyło wszelkie oczekiwania – według prognoz raportu Cisco VNI Forecast możemy spodziewać się pięciokrotnego wzrostu ruchu IP w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 2011–2016. Operatorzy potwierdzają tę tendencję także na rynku polskim. W przypadku EXATEL średnia przepustowość, z jakiej korzystają klienci firmy, czyli duże i średnie przedsiębiorstwa, wzrosła na przestrzeni ostatniego roku o około 65 proc. W tym miejscu warto podkreślić, że mówimy o usłudze świadczonej w najwyższej jakości, z gwarancją pasma zarówno w łączu dostępowym, jak i w całej sieci operatora.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=415318 (dostęp płatny)

Samsung już nie sprzeda tabletów w Stanach

Jędrzej Bielecki

Znaczące zwycięstwo Apple’a w walce z Samsungiem o prymat na rynku tabletów. Sędzia Lucy Koh z trybunału w kalifornijskim mieście San Jose wydała wczoraj zakaz sprzedaży produkowanego przez koreańskiego giganta modelu Galaxy 10.1, uznając, że jest on wierną kopią amerykańskiego pierwowzoru. – Samsung ma prawo konkurować, ale nie ma prawa konkurować nierzetelnie, zalewając rynek podrobionym produktem – orzekła Koh. – Wyrok amerykańskiego sądu jest znaczącym zwycięstwem Apple’a. Tak zdecydowane orzeczenia zdarzają się rzadko – wskazuje Colleen Chien, profesor prawa na Uniwersytecie Berkeley.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=415471 (dostęp płatny)

Cloud computing przyspiesza

Andrzej Stawicki

Na rozwój rynku cloud computing, oprócz poszukiwania oszczędności przez klientów końcowych, wpływa między innymi wzrost popularności mobilnego internetu i aplikacji mobilnych. W raporcie zatytułowanym „Rynek przetwarzania danych w chmurze w Polsce 2012. Prognozy rozwoju na lata 2012–2016″ firma badawcza PMR szacuje wzrost polskiego rynku SaaS, wykorzystującego model przetwarzania danych w chmurze, w 2011 r. na 41 proc. W najbliższych pięciu latach skumulowana roczna stopa wzrostu rynku cloud computing w Polsce ukształtuje się na poziomie powyżej 47 proc. W efekcie, w 2013 r. rynek po raz pierwszy przekroczy granicę 200 mln zł.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=415317 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Lekarz w komórce. Zrobi badania i postawi diagnozę

Piotr Miączyński, Leszek Kostrzewski, Przemysław Poznański

Czy telefon komórkowy może uratować życie? Ustrzec przed zawałem? Założyciele tyskiej spółki MaxCom uważają, że jest w stanie. I chcą na tym zarobić. Przez telefon komórkowy będzie można się zważyć, zbadać ciśnienie, EKG czy poziom cukru. Prawdopodobnie w październiku tego roku wprowadzą na rynek nową usługę z zakresu telemedycyny. Za pomocą przystawek do telefonów komórkowych będzie można zbadać sobie ciśnienie, EKG, poziom cukru czy natlenienie krwi.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12025907,Lekarz_w_komorce__Zrobi_badania_i_postawi_diagnoze.html

Tańszy internet w Cyfrowym Polsacie. HSPA+ od 14,90, LTE od 29,90 zł

Przemysław Poznański

Zaostrza się walka o użytkowników internetu. Po niedawnej ofercie Netii także Cyfrowy Polsat daje dostęp do globalnej sieci w atrakcyjnej cenie. Już od 14,90 zł. Cyfrowy Polsat postanowił odświeżyć swoją ofertę internetową. Wśród nowości pojawia się internet w ultraszybkiej technologii LTE od 29,90 zł. Nowością jest także internet z pakietem danych 1 GB za 14,90 zł miesięcznie, bez ograniczeń prędkości, oferowany w szybkiej technologii HSPA+. To dziś najtańsze rozwiązanie na rynku.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12022407,Tanszy_internet_w_Cyfrowym_Polsacie__HSPA__od_14_90_.html

Samsung z zakazem sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w USA

GAW

Amerykański sąd nakazał Samsung Electronics Co. wstrzymanie sprzedaży tabletu Galaxy 10.1, dopóki nie zostanie rozpatrzony pozew Apple’a, który oskarża koreańską firmę o plagiat designu iPada. Zajmująca się sprawą sędzia Lucy Koh odrzuciła identyczny wniosek Apple’a w grudniu. Teraz jednak na wniosek sądu apelacyjnego zbadała sprawę ponownie i zmieniła zdanie. http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12019901,Samsung_z_zakazem_sprzedazy_Galaxy_Tab_10_1_w_USA.html

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Cena jak za kawę, zasięg większy

Urszula Zielińska

Choć mówi się, że to nie cena powstrzymuje konsumentów przed zakupem Internetu, to jednak już drugi operator w tym tygodniu obniża cenową barierę zakupu usługi. Cyfrowy Polsat, satelitarna platforma Zygmunta Solorza-Żaka, wprowadził promocję, w której Internet w technologii HSPA+ kosztuje od 14,9 zł za miesiąc, a LTE – od 29,9 zł. – Obniżamy barierę wejścia dla osób, które do tej pory nie korzystały z Internetu lub mają usługę np. w wersji stacjonarnej, a nie chcą z niej rezygnować. W konsekwencji to oferta, która może okazać się atrakcyjna zarówno dla osób mieszkających poza dużymi miastami, jak i w miastach, gdzie kilkanaście złotych to cena filiżanki kawy w restauracji – mówi Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/734489_Cena_jak_za_kawe_zasieg_wiekszy.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Inwestycja w start-up

ANB

Do funduszu inwestycyjnego IQ Partners trafiły dwa nowe start-upy — GoWorld oraz SocialPhoto. Oba będą finansowane za pośrednictwem spółki Ventures Hub, która objęła po 49,99 proc. udziałów w każdym z nich. SocialPhoto będzie rozwijać usługę dla użytkowników smartfonów, która umożliwi im tworzenie, przechowywanie oraz dzielenie się zdjęciami w kręgach znajomych z serwisów społecznościowych.

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=128506# (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Mobilny Internet kosztuje coraz mniej

Urszula Zielińska

Cyfrowy Polsat, satelitarna platforma Zygmunta Solorza-Żaka, oferuje Internet w technologii HSPA+ od 14,9 zł za miesiąc. Już drugi operator w tym tygodniu obniża cenową barierę zakupu Internetu. To walka o kryzysowe budżety, portfele mniej zamożnych i tych, którzy chcą być – a nie są – mobilni. Cyfrowy Polsat, satelitarna platforma Zygmunta Solorza-Żaka, wprowadził do oferty nową promocję.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1154636_Mobilny_Internet_kosztuje_coraz_mniej.html (dostęp płatny)

TVP na krawędzi, a KRRiT kwitnie

Kamila Baranowska

Krajowa Rada przetrwa, ale to nie koniec pytań o losy mediów publicznych i proces koncesyjny. Mimo fatalnej sytuacji mediów publicznych i wielu kontrowersji przy przyznawaniu cyfrowych koncesji, członkowie KRRiT mogą spać spokojnie. Obie Komisje Kultury – senacka i sejmowa – głosami polityków Platformy i SLD zarekomendowały przyjęcie sprawozdania KRRiT za ubiegły rok. Dzisiejsze głosowanie w Sejmie to tylko formalność.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1154571_TVP_na_krawedzi_a_KRRiT_kwitnie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Quality Internet – usługa dla biznesu

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu