Samsung zdobył właśnie 34,6 proc. rynku smartfonów, podczas gdy udział jego największego rywala Apple‚a sięga 17,8 proc. – podaje najnowszy raport firmy Strategy Analytics. Koreańska firma wypracowała rekordowy zysk operacyjny w wysokości 5,9 mld dol. To w dużej mierze zasługa flagowej linii smartfonów Samsunga – Galaxy, w tym najnowszego i najnowocześniejszego modelu w portfolio firmy – Galaxy S III.

Koreański gigant sprzedał w drugim kwartale tego roku 50,5 mln smartfonów, czym ugruntował swoją pozycję jako lidera tej branży. W tym samym okresie firma z logo jabłka rozprowadziła tylko 26 mln iPhone’ów, jednak jej zysk (8,8 mld dol.) okazał się wyższy niż Samsunga, co jest zasługą wyższych cen dyktowanych przez Apple‚a. Na trzecim miejscu znalazła się Nokia, dawny lider, która sprzedała 10,2 mln smartfonów.

Samsung to obecnie największy producent smartfonów na świecie, a jednocześnie firma osiągająca największe przychody w branży technologicznej. Przychód w drugim kwartale wyniósł 40,6 mld dol.

Sektor mobilny przynosi koreańskiej firmie 60 proc. zysków.