Przegląd prasy – środa 22 sierpnia

Publikacja: 22.08.2012 08:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Sport przenosi się do internetu

Michał Fura

Nadawcy i wydawcy zaostrzają rywalizację o rynek internetowej telewizji. Najwięksi gracze – Ipla i Onet – znaleźli nowy sposób na przyciągnięcie widza i wzmocnienie pozycji na rynku, na którym reklamodawcy wydadzą w tym roku 90 mln zł – to poszerzenie oferty sportowej. W przyszłym tygodniu ruszy serwis Eurosport.onet.pl, będący efektem ogłoszonego wczoraj partnerstwa między Eurosportem, największym kanałem sportowym w Europie, i Onetem, liderem rynku portali na polskim rynku. Nadawca podobną współpracę zawiązał na kilku innych rynkach europejskich z Yahoo. W Polsce redakcja Eurosportu odpowiedzialna będzie za stronę redakcyjną nowego serwisu. Miesięcznie będzie go zasilała 5 tys. tekstów, 700 materiałami wideo i 140 relacjami na żywo. Onet zajmie się m.in. sprzedażą reklam w serwisie. Obie strony podzielą się przychodami. Szczegółów umowy nie ujawniono.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=420676 (dostęp płatny)

Rynek VOD trafi pod nadzór państwa

PPŃ

Usługi medialne na żądanie (tzw. VOD) zostaną objęte nadzorem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – przewiduje zaakceptowany wczoraj przez Radę Ministrów projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji będzie mógł wszczynać postępowanie administracyjne wobec tych podmiotów, które udostępniając w ramach swoich usług określone produkcje, promują nienawiść, dyskryminację i inne zakazane prawem postawy. Filmy i seriale będą także musiały zawierać oznaczenie, jakiej grupie wiekowej odbiorców są dedykowane. Za łamanie zakazów mają grozić kary pieniężne.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=420608 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza/Wyborcza.biz[/srodtytul]

Rząd przyjął nowelizację regulującą telewizję internetową

Vadim Makarenko

Internetowe serwisy oferujące wideo na żądanie będą nadzorowane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Nie będzie ona jednak prowadziła rejestru takich serwisów – poinformowała Rada Ministrów, która przyjęła projekt we wtorek.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,12341585,Rzad_przyjal_nowelizacje_regulujaca_telewizje_internetowa.html

[srodtytul]Puls Biznesu/PB.pl[/srodtytul]

Jakub Kłoczewiak został prezesem spółki Contact Center, która należy do Orange Polska. Od początku października 2010 r. jest także prezesem Orange Customer Service, firmy powstałej z połączenia działalności obsługowej Telekomunikacji Polskiej i PTK Centertel. Od lutego 2011 r. zasiadał również w radzie nadzorczej Contact Center. – MK

http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=131499# (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Nowe gwiazdy eksportu

Aleksandra Stanisławska

Polskie aplikacje na smartfony i tablety podbijają światowe rynki. Grę programisty z Katowic pobrało 13 mln osób. 6 mln Europejczyków, czyli niemal 40 proc. właścicieli smartfonów w Europie, korzysta z gier komputerowych. Coraz więcej z nich pobiera z internetowych sklepów gry zaprojektowane przez Polaków. – Gry stanowią najpopularniejszą na świecie kategorię aplikacji mobilnych, i to one odnotowują najwięcej pobrań – mówi Sebastian Szczygieł, dyrektor zarządzający firmy Gamelion Studios.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1162247_Nowe_gwiazdy_eksportu.html (dostęp płatny)

Mobilne hity znad Wisły

Aleksandra Stanisławska

Nasi programiści tworzą jedne z najlepszych gier przeznaczonych na smartfony i tablety. Polscy twórcy aplikacji mobilnych zdobyli już sławę jako trzecia na świecie siła wśród twórców programów przeznaczonych dla systemu Windows Phone, z myślą o której stworzyli już około 4000 aplikacji. Dobrze sobie radzą i na innych najważniejszych na rynku platformach: należącym do Google’a Androidzie oraz urządzeniach Apple’a: iPhonie i iPadzie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1162225_Mobilne_hity_znad_Wisly.html (dostęp płatny)

Właściciele platform pomagają programistom

Aleksandra Stanisławska

Polskich twórców aplikacji na smartfony i tablety silnie wspierają producenci mobilnych systemów operacyjnych: Google (twórca Androida), Microsoft i Nokia (Windows Phone) oraz w mniejszym stopniu Apple (iOS). Taka pomoc leży w interesie tych firm, bo im więcej powstanie programów dla danej platformy, tym będzie ona bardziej atrakcyjna dla klientów.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1162226_Wlasciciele_platform_pomagaja_programistom.html (dostęp płatny)

Nasz rynek ma potencjał

Dariusz Wolak

Rz: Coraz częściej polskie aplikacje mobilne odnoszą sukcesy na światowych rynkach. Naprawdę są tak dobre, że z łatwością pokonują międzynarodowych rywali? Radosław Paklikowski, prezes mobile factory: Powstające w naszym kraju aplikacje na urządzenia przenośne, jeśli chodzi o jakość, prezentują najwyższy światowy poziom. To m.in. zasługa doskonałego zaplecza intelektualnego. Polacy mają potencjał, żeby tworzyć doskonałe rozwiązania z obszaru nowych technologii.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1162227_Nasz_rynek_ma_potencjal.html (dostęp płatny)

KRRiT podejrzanie żądała dokumentów

Kamila Baranowska

Nadawca TV Trwam zarzuca dyrektor Departamentu Koncesyjnego KRRiT nadużycie władzy. Należąca do o. Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis, nadawca telewizji Trwam, złożyła wczoraj zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Agnieszkę Ogrodowczyk, dyrektor Departamentu Koncesyjnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1162195_KRRiT_podejrzanie_zadala_dokumentow.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna [/srodtytul]

Sport przenosi się do internetu

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?