Akcjonariusze Alior Banku zgodzili się na współpracę z T-Mobile

Publikacja: 23.01.2014 22:38

Nadzwyczaje Walne Zgrodmadzenie Akcjonariuszy  Alior Banku zdecydowało w sprawie współpracy z T-Mobile. Bank, którego liczba klientów przekroczyła 2,15 mln, planuje, że dzięki tej współpracy do końca 2018 roku pozyska około 2 mln nowych klientów

NWZA Alior Banku zgodziło się na opcję sprzedaży Zorganizowanej Części Przedsiębiorstwa (ZCP) wydzielonej ze struktury organizacyjnej banku, przeznaczonej do współpracy z T-Mobile.

Cena za ZCP ma być iloczynem liczby aktywnych klientów w dniu przeniesienia ZCP na T-Mobile oraz ceny za jednego aktywnego klienta, czyli kwoty z przedziału 400-500 zł.

Michał Hucał, wiceprezes zarządu banku poinformował podczas NWZ, że Alior Bank rozmawia T-Mobile o współpracy w innych obszarach, co, jego zdaniem, powinno zwiększyć rentowność tego przedsięwzięcia.

W grudniu 2012 roku bank podpisał z T-Mobile Polska umowę o współpracy, na mocy której T-Mobile będzie świadczył usługi pośrednictwa finansowego.

T-Mobile, działając jako pośrednik banku, zaoferuje wybrane produkty w swoich punktach sprzedaży, zapewniając brand i marketing. Oferta obejmie rachunki bankowe, depozyty, kredyty, pożyczki i limity kredytowe oraz karty płatnicze. Operator i bank będą świadczyli usługi dla osób fizycznych, w tym prowadzących działalność gospodarczą oraz małych i średnich firm.

Umowa została zawarta na pięć lat, z możliwością przedłużenia o kolejnych pięć lat.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu