Przegląd prasy – czwartek 10 kwietnia

Publikacja: 10.04.2014 07:20

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Podatek od e-booków: decyzje nie wcześniej, niż za kilka miesięcy

Unia Europejska Państwa członkowskie, które, nie czekając na decyzję KE, obniżą stawkę na e-booki i e-gazety, muszą liczyć…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=479101 (dostęp płatny)

RPO: elektroniczne wokandy sądowe naruszają prawa pokrzywdzonych

Ochrona danych Informacje zamieszczane na wokandach sądowych, wyświetlane przed salą rozpraw, nie zapewniają ochrony osobom…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=479121 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

LiveChat Software. Zapisy trzeba było ciąć

DWOL

Oferta publiczna LiveChat Software zakończyła się pełnym powodzeniem. Technologiczna spółka (a właściwie jej akcjonariusze) sprzedała 3,24 mln akcji po 18,5 zł. Wartość IPO wyniosła zatem blisko 60 mln zł. To oznacza, że kapitalizacja firmy została ustalona na 476 mln zł.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/755551_LiveChat_Software_Zapisy_trzeba_bylo_ciac.html (dostęp płatny)

Orange też ma pomysł na szybki internet

ZIU

Jak podpiąć wszystkich Polaków do szybkiej sieci internetowej, jak chce Komisja Europejska? Były minister cyfryzacji Michał Boni widział w roli inwestorów OFE.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/755555_Orange_tez_ma_pomysl_na_szybki_internet.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Bateria, która ładuje się w 26 sekund

Łukasz Ostruszka

Izraelski start-up StoreDot zaprezentował model baterii, którą można doładować w mniej niż 30 sekund.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3613323,98617,bateria-ktora-laduje-sie-w-26-sekund

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Cyfrowe żniwa w telewizji

Anna Streżyńska

Nie tylko ludzie z Polski B wybrali naziemną telewizję cyfrową. Weszła ona ?na wszystkie salony, niezależnie od statusu rodzin, jako usługa podstawowa ?lub dodatkowa – uważa b. szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Do lutego 2014 roku do niemal 30 proc. pokrycia wzrosła  penetracja naziemnej TV cyfrowej. W tym samym czasie zmienna była obecność w naszych domach TV satelitarnej, a tzw. kabel, czyli penetracja TV kablowej, spadł  o ponad 1,5 proc. Inne dane pokazują, że już powyżej 40 proc. gospodarstw domowych korzysta z telewizji cyfrowej.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1238779-Cyfrowe–zniwa-w-telewizji.html (dostęp płatny)

HP słono zapłaci za korupcję

Dariusz Wolak

Z powodu tzw. infoafery w branży informatycznej zapanowała zmowa milczenia. Hewlett-Packard zdecydował się z niej wyłamać i przyznać do stosowania praktyk korupcyjnych w Polsce. Do czasu oddania tego wydania „Rz” do druku koncern nie wydał jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale informację już w środę rano potwierdził w Jedynce Bartłomiej Sienkiewicz, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1238772-HP-slono-zaplaci-za-korupcje.html (dostęp płatny)

Inwestorzy wykupili akcje LiveChat Software

Nowe technologie. Producent komunikatorów dla biznesu sprzedał w ofercie publicznej akcje za 60 mln zł. W piątek zadebiutuje na GPW. Technologiczna spółka nie miała żadnych kłopotów ze znalezieniem nabywców na  wszystkie akcje sprzedawane w ofercie publicznej, mimo że część inwestorów uważała, iż cena emisyjna papierów  jest wysoka.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1238794-Inwestorzy-wykupili-akcje-LiveChat-Software.html (dostęp płatny)

Mało wiemy o ochronie w sieci

Internet. Polacy coraz chętniej wydają w sieci pieniądze, ale wiedza o związanych ?z tym zagrożeniach wciąż jest niewielka. W przypadku transakcji internetowych bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie. Opiera się bowiem na zaufaniu – płacimy za coś, czego fizycznie nie możemy zobaczyć ani dotknąć. Coraz więcej osób potrafi obawy o potencjalnym oszustwie przełamać, ale wciąż są one bardzo silne.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1238795-Malo-wiemy–o-ochronie-w-sieci.html (dostęp płatny)

Orange zaprasza Skarb Państwa do inwestycji

SPV – wehikuł specjalnego przeznaczenia do budowy sieci światłowodowych z wykorzystaniem środków UE proponuje Orange Polska operatorom, dostawcom i przede wszystkim Skarbowi Państwa. To czwarty pomysł na realizację agendy cyfrowej w Polsce. Jak i za czyje pieniądze sprostać wymogom Komisji Europejskiej i w ciągu sześciu lat sprawić, że wszyscy Polacy będą podpięci do szybkiej światłowodowej sieci internetowej?

http://archiwum.rp.pl/artykul/1238793-SPV—wehikul-specjalnego-przeznaczenia-do-budowy-sieci-swiatlowodowych-z-wykorzystaniem-srodkow-UE-proponuje-Orange-Polska-operatorom-dostawcom-i-przede-wszystkim-Skarbowi-Panstwa-To-czwarty-pomysl-na-realizacje-agendy-cyfrowej-w-Polsce.html (dostęp płątny)

[srodtytul]Wyborcza.biz/Gazeta.pl [/srodtytul]

Hewlett-Packard korumpował w Polsce i Rosji. Zapłaci 108 mln dol.

Amerykański gigant technologiczny zapłacił w Polsce ponad 500 tys. dol. (1,6 mln zł) łapówek, by zapewnić sobie zwycięstwo w przetargu na dostarczanie sprzętu komputerowego dla policji. Firma przyznała się do podobnych praktyk również w innych krajach regionu, w tym w Rosji.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15771909,Hewlett_Packard_korumpowal_w_Polsce_i_Rosji__Zaplaci.html

Raport: Twórcy coraz więcej ściągają za odtwarzanie muzyki

zyhc

W ubiegłym roku Związek Producentów Audio Video (ZPAV) pobrał prawie 35 mln zł dla twórców. To o 16 proc. więcej niż przed rokiem W 2013 r. ZPAV zebrał dokładnie 34,716 mln zł. Przedstawiając doroczny raport, dyrektor ZPAV-u Bogdan Pluta wynik o 16 proc. lepszy niż przed rokiem tłumaczył zarówno lepszą ściągalnością opłat z tytułu odtwarzania muzyki oraz coraz większą liczbą podpisywanych umów. Według niego świadczy to o tym, że firmy nie myślą już o kryzysie, zauważyły też, że muzyka emitowana w lokalach po prostu im się opłaca. Już trzy lata temu ZPAV przekonywał, że odtwarzanie muzyki wymiernie przekłada się na przychody firm.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,15771628,Raport__Tworcy_coraz_wiecej_sciagaja_za_odtwarzanie.html

Jak kupować telefon w Play? Ostrożnie. Darmowy internet, ale nie do wykorzystania

Piotr Miączyński

Ostatnio oferty sieci komórkowych mocno straciły na atrakcyjności i z etapu: „kusimy tanim telefonem komórkowym” chwacko przeszły do oferty pod tytułem: „dajemy gratisy w usługach i komplikujemy oferty tak, aby klient płacił więcej, niż zakładał na początku”. Pisałem niedawno o takim cross sellu w wykonaniu T-Mobile, gdzie klientowi, który używał telefonu Nokia – model na oko początek ubiegłej dekady – wciśnięto dodatkowo pakiet antywirusowy na smartfona za 5 zł miesięcznie, co wywołało w nim uraz do przyjaźni polsko-niemieckiej. Dziś będzie zaś historia pani Marty, która przedłużała swoją umowę w sieci, którą reklamuje wiele gwiazd. Chodzi oczywiście o Play. http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,15771440,Jak_kupowac_telefon_w_Play__Ostroznie__Darmowy_internet_.html

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Podatek od e-booków: decyzje nie wcześniej, niż za kilka miesięcy

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany