Trzynasta edycja konferencji iNet-meeting dla małych i średnich operatorów ISP, która tym razem odbyła się w Kołobrzegu zgromadziła około 250 przedstawicieli lokalnych operatorów i przedstawicieli dostawców (sponsorów konferencji) – informuje portal polskaszerokopasmowa.pl.

Uczestnicy zjazdu ponoć jednak nie żałowali przyjazdu. – Staramy się nie opuszczać żadnej edycji iNet-meeting. To zawsze okazja do wymiany doświadczeń i  przyjrzenia się, jakie rozwiązania mogą nam dostarczyć dostawcy sprzęty czy oprogramowania – mówił Marek Liszka, współwłaściciel firmy HyperNet z Harbutowic  w województwie małopolskim. – Nie żałujemy, że przyjechaliśmy. Szczególnie przydatna była dla nas prezentacja na temat Jak dokonywać odbioru wybudowanej sieci i przygotowanie dokumentacji odbiorowej, powykonawczej – mówił portalowi Liszka.

iNet Group jest w trakcie zmian na szczeblach kierowniczych. Tymczasowo obowiązki prezesa zarządu pełni Waldemar Wawer i jak donosi portal, najprawdopodobniej potrwa to jeszcze kilka miesięcy. Niedawno do iNet Group dołączył Tomasz Wącirz, który ma przejąć jego obowiązki i już wdrażał się przy organizacji konferencji, a Waldemar Wawer będzie mógł skupić się na kierowaniu swą firmą AdWa Internet w Mogilnie.

Lokalni ISP podkreślali m.in., że niepokoją ich działania Orange Polska, który nagle wystąpił z pomysłem powołania spółki celowej (mogliby do niej przystępować wszyscy operatorzy) do budowy sieci ostatniej mili w obszarach białych plam w całej Polsce, która potem wybudowaną infrastrukturę udostępniałaby innym operatorom na równych zasadach.

Mali operatorzy podkreślają jednak, że działanie 8.4 PO IG udowadnia, że potrafią budować sieci i prowadzić innowacyjne projekty, a w dodatku lepiej znają lepiej uwarunkowania lokalne.