Przegląd prasy – czwartek 5 czerwca

Publikacja: 05.06.2014 07:30

Masz wiadomość. Zapłać 30 zł

Telekomunikacja.  Płatne SMS-y i multimedia w komórkach to rynek wart wiele miliardów złotych. Dlatego oszuści ciągną do niego jak pszczoły do miodu. Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku do Urzędu Komunikacji Elektronicznej trafiło 100 skarg od naciągniętych klientów

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=483935 (dostęp płatny)

Złote żniwa SMS-owych oszustów

Specjaliści od loterii i konkursów SMS-owych przerzucili interes do internetu, by zarobić na mobilnych usługach. Wśród nich działa sporo…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=483925 (dostęp płatny)

Specjalista od wszechrzeczy

Nasz rodak Maciej Kranz wszedł do zespołu menedżerów odpowiedzialnych za strategiczny dla Cisco obszar, w który firma zainwestowała…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=483932 (dostęp płatny)

Nie zawsze trzeba potrącić daninę od licencji za program

Orzeczenie Wynagrodzenie płacone irlandzkiej spółce za korzystanie z oprogramowania nie jest w Polsce opodatkowane – orzekł…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=483863 (dostęp płatny)

Tele-Polska: Dziś wyniki publicznej oferty akcji operatora

Choć zapisy na akcje Tele-Polska Holding zarówno w transzy inwestorów indywidualnych, jak i instytucji zakończyły się we wtorek, dopiero dziś firma zamierza poinformował rynek, jaki jest wynik przeprowadzonej przez nią publicznej oferty 10 mln akcji. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości wraz z przydziałem…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/757275_Tele-Polska:_Dzis_wyniki_publicznej_oferty_akcji_operatora.html (dostęp płatny)

Jak polscy emitenci komunikują się przez Internet

Dobiegła końca siódma edycja konkursu „Złota Strona Emitenta”. Jest to doskonała okazja, aby dokonać podsumowania jakości komunikacji spółek giełdowych za pośrednictwem Internetu. Wnioski są dużo bardziej budujące niż w roku ubiegłym, ale pozostaje jeszcze bardzo wiele do zrobienia.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/757299_Jak_polscy_emitenci_komunikuja_sie_przez_Internet.html (dostęp płatny)

Google zakłada kampus nad Wisłą

Eric Schmidt po raz pierwszy bawił w Polsce. Miliarder zapowiedział wielomilionowe inwestycje w warszawski raj dla start-upów.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3719311,33836,google-zaklada-kampus-nad-wisla (dostęp płatny)

Zwrotny kłopot

Raport: E-sklepy mają problem z logistyką zwrotów. Kientom pomoże konsolidacja i unijna dyrektywa

http://pulsbiznesu.pb.pl/3719325,6991,zwrotny-klopot (dostęp płatny)

Iran szpiegował przez Facebooka

Prawo i internet

http://pulsbiznesu.pb.pl/3719307,7736,iran-szpiegowal-przez-facebooka

Cyfrowa wizja Orwella

Złamanie przez Polaków szyfru niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma zapisało się w historii świata. Niestety, osiągnięcia polskiej kryptologii mają wymiar już tylko historyczny – pisze były szef ABW, Krzysztof Bondaryk. W czasach globalnej inwigilacji Polska potrzebuje własnych rozwiązań kryptologicznych. Stawką jest bezpieczeństwo i suwerenność państwa oraz ochrona prywatności jego obywateli. Pamiętajmy, że to nie my zbieramy informacje w Internecie, to Internet zbiera informacje o nas.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1244377-Cyfrowa-wizja-Orwella.html (dostęp płatny)

Google zamierza zainwestować w Warszawie

Amerykański koncern chce uruchomić ośrodek dla start-upów technologicznych, czyli Google Campus.  Warszawski obiekt będzie trzecim na świecie, w który zainwestował Google. Wcześniej powstały one w Londynie i Tel Awiwie. Zaskakujące jest, że pomysł ten zaprezentował sam prezes Eric Schmidt, który na dodatek m.in. w tym celu po raz pierwszy odwiedził Polskę. Spotkał się też z premierem Donaldem Tuskiem.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1244438-Google-zamierza-zainwestowac-w-Warszawie.html (dostęp płatny)

Już nie bawi kupowanie wszystkiego dużo i tanio

Rz: Skąd pomysł na platformę do sprzedaży w internecie rzeczy niszowych projektantów ubrań czy akcesoriów? Claudia Helming: Lata temu pracowałam w Moskwie w biznesie internetowym i gdy przed Bożym Narodzeniem wracałam do domu, postanowiłam kupić jakieś lokalne produkty na prezenty.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1244410-Juz-nie-bawi-kupowanie-wszystkiego-duzo-i-tanio.html (dostęp płatny)

Nowe technologie dają pracę

Średnio o 19 proc. zwiększą w tym roku zatrudnienie firmy należące do przedsiębiorców z całego świata – wynika z badania EY. To o 3 pkt proc. więcej niż w dwóch poprzednich latach.  W świa­to­wym ba­da­niu no­wo ­two­rzo­nych miejsc pra­cy prze­pro­wa­dzo­nym przez fir­mę do­rad­czą EY wzię­ło udział 250 uczest­ni­ków mię­dzy­na­ro­do­we­go kon­kur­su EY En­tre­pre­neur of the Year, któ­re­go 12. fi­nał ru­szył 4 czerw­ca w Mon­te Car­lo. Wy­ni­ka z nie­go, że 76 proc. biz­nes­me­nów wal­czą­cych o ty­tuł naj­lep­sze­go przed­się­bior­cy za­mie­rza w tym ro­ku zwięk­szyć za­trud­nie­nie w swo­ich fir­mach. Od­se­tek jest wy­ższy od uzy­ska­ne­go w ba­da­niu EY wśród me­ne­dże­rów…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1244418-Nowe-technologie-daja-prace.html (dostęp płatny)

Płatna TV będzie rosła wolniej niż wideo w sieci

Technologie | Rosnąca popularność płatnej naziemnej telewizji cyfrowej, IPTV i internetowego wideo nie osłabią na razie ani kablówek, ani platform satelitarnych. Tak wynika z najnowszego raportu z prognozami dla rynku mediów i rozrywki, jaki opublikowała wczoraj międzynarodowa firma doradcza PwC.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1244419-Platna-TV-bedzie-rosla-wolniej-niz-wideo-w-sieci.html (dostęp płatny)

Więcej komunikacji między maszynami

Telekomunikacja. W tym roku w samochodach, systemach bezpieczeństwa i licznikach działać będzie 2,5 mln kart SIM. W branży teleinformatycznej trwa dyskusja, jakiego typu usługi należy zaliczać do tzw. rynku M2M (machine to machine, czyli łączności między urządzeniami), czy i jak odróżnić go od coraz popularniejszego „internetu rzeczy” czy – węziej – „internetu przemysłowego”. W środę odbyła się debata, na której omawiano ten temat.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1244409-Wiecej-komunikacji-miedzy-maszynami.html (dostęp płatny)

Kancelarie stawiają na nowe technologie

Rynek prawny. Prawnicy zauważają, że jest więcej zleceń związanych z działalnością cyfrową, innowacjami i ich podatkowymi aspektami. Kolejne firmy prawnicze tworzą departamenty, które zajmują się nowymi technologiami. Taki zespół powstał ostatnio m.in. w kancelariach Linklaters, Wardyński i Wspólnicy. Niektóre wyodrębniają kolejne specjalizacje związane z nowymi technologiami– tak jak kancelaria Bird & Bird, która w tym roku utworzyła m.in. zespół Tech-Science. Jego zadaniem jest skupianie się na projektach powstających na styku nauki i biznesu.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1244465-Kancelarie-stawiaja–na-nowe-technologie.html (dostęp płatny)

Resort stawia więcej wymagań dla e-podręczników

Szkolne książki w postaci elektronicznej powinny być dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Warunkiem dopuszczenia do użytku szkolnego e-podręcznika będzie uzyskanie, oprócz wymaganych obecnie trzech pozytywnych opinii rzeczoznawców (dwóch merytoryczno-dydaktycznych i jednej językowej), jeszcze jednej z zakresu pedagogiki specjalnej.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1244456-Resort-stawia-wiecej-wymagan-dla-e-podrecznikow.html (dostęp płatny)

Z komórką zapłacisz bez kolejki

Tydzień temu pokazaliśmy, jak smartfon potrafi zastąpić gotówkę i kartę płatniczą. Dzisiaj o tym, jak komórka może ułatwić życie podczas drobnych zakupów: biletów komunikacji miejskiej, kolejowych czy za parkowanie. Najpierw musisz znaleźć drobne, potem sprawny parkomat.

http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,138903,16096079,Z_komorka_zaplacisz_bez_kolejki.html

Masz wiadomość. Zapłać 30 zł

Telekomunikacja.  Płatne SMS-y i multimedia w komórkach to rynek wart wiele miliardów złotych. Dlatego oszuści ciągną do niego jak pszczoły do miodu. Przez pierwsze pięć miesięcy tego roku do Urzędu Komunikacji Elektronicznej trafiło 100 skarg od naciągniętych klientów

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów