http://archiwum.rp.pl/artykul/1244438-Google-zamierza-zainwestowac-w-Warszawie.html (dostęp płatny)
Już nie bawi kupowanie wszystkiego dużo i tanio
Rz: Skąd pomysł na platformę do sprzedaży w internecie rzeczy niszowych projektantów ubrań czy akcesoriów? Claudia Helming: Lata temu pracowałam w Moskwie w biznesie internetowym i gdy przed Bożym Narodzeniem wracałam do domu, postanowiłam kupić jakieś lokalne produkty na prezenty.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1244410-Juz-nie-bawi-kupowanie-wszystkiego-duzo-i-tanio.html (dostęp płatny)
Nowe technologie dają pracę
Średnio o 19 proc. zwiększą w tym roku zatrudnienie firmy należące do przedsiębiorców z całego świata – wynika z badania EY. To o 3 pkt proc. więcej niż w dwóch poprzednich latach. W światowym badaniu nowo tworzonych miejsc pracy przeprowadzonym przez firmę doradczą EY wzięło udział 250 uczestników międzynarodowego konkursu EY Entrepreneur of the Year, którego 12. finał ruszył 4 czerwca w Monte Carlo. Wynika z niego, że 76 proc. biznesmenów walczących o tytuł najlepszego przedsiębiorcy zamierza w tym roku zwiększyć zatrudnienie w swoich firmach. Odsetek jest wyższy od uzyskanego w badaniu EY wśród menedżerów…
http://archiwum.rp.pl/artykul/1244418-Nowe-technologie-daja-prace.html (dostęp płatny)
Płatna TV będzie rosła wolniej niż wideo w sieci
Technologie | Rosnąca popularność płatnej naziemnej telewizji cyfrowej, IPTV i internetowego wideo nie osłabią na razie ani kablówek, ani platform satelitarnych. Tak wynika z najnowszego raportu z prognozami dla rynku mediów i rozrywki, jaki opublikowała wczoraj międzynarodowa firma doradcza PwC.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1244419-Platna-TV-bedzie-rosla-wolniej-niz-wideo-w-sieci.html (dostęp płatny)
Więcej komunikacji między maszynami
Telekomunikacja. W tym roku w samochodach, systemach bezpieczeństwa i licznikach działać będzie 2,5 mln kart SIM. W branży teleinformatycznej trwa dyskusja, jakiego typu usługi należy zaliczać do tzw. rynku M2M (machine to machine, czyli łączności między urządzeniami), czy i jak odróżnić go od coraz popularniejszego „internetu rzeczy” czy – węziej – „internetu przemysłowego”. W środę odbyła się debata, na której omawiano ten temat.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1244409-Wiecej-komunikacji-miedzy-maszynami.html (dostęp płatny)
Kancelarie stawiają na nowe technologie
Rynek prawny. Prawnicy zauważają, że jest więcej zleceń związanych z działalnością cyfrową, innowacjami i ich podatkowymi aspektami. Kolejne firmy prawnicze tworzą departamenty, które zajmują się nowymi technologiami. Taki zespół powstał ostatnio m.in. w kancelariach Linklaters, Wardyński i Wspólnicy. Niektóre wyodrębniają kolejne specjalizacje związane z nowymi technologiami– tak jak kancelaria Bird & Bird, która w tym roku utworzyła m.in. zespół Tech-Science. Jego zadaniem jest skupianie się na projektach powstających na styku nauki i biznesu.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1244465-Kancelarie-stawiaja–na-nowe-technologie.html (dostęp płatny)
Resort stawia więcej wymagań dla e-podręczników
Szkolne książki w postaci elektronicznej powinny być dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Warunkiem dopuszczenia do użytku szkolnego e-podręcznika będzie uzyskanie, oprócz wymaganych obecnie trzech pozytywnych opinii rzeczoznawców (dwóch merytoryczno-dydaktycznych i jednej językowej), jeszcze jednej z zakresu pedagogiki specjalnej.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1244456-Resort-stawia-wiecej-wymagan-dla-e-podrecznikow.html (dostęp płatny)
Z komórką zapłacisz bez kolejki
Tydzień temu pokazaliśmy, jak smartfon potrafi zastąpić gotówkę i kartę płatniczą. Dzisiaj o tym, jak komórka może ułatwić życie podczas drobnych zakupów: biletów komunikacji miejskiej, kolejowych czy za parkowanie. Najpierw musisz znaleźć drobne, potem sprawny parkomat.
http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,138903,16096079,Z_komorka_zaplacisz_bez_kolejki.html