Popularność operatorów na Facebooku w lutym

Publikacja: 03.03.2014 14:02

Socialbakers opublikował najnowszy raport dotyczący polskich użytkowników Facebooka oraz najpopularniejszych odwiedzanych przez nich profili. Na czele popularnych fanpage’y zmian jest niewiele.

Najpopularniejszą stroną wciąż jest wirtualna odsłona Serca i Rozumu. Zabawnym bohaterom reklam operatora sieci Orange wciąż nieznacznie przybywa fanów. Luty zamknął się wynikiem ponad 2,24 miliona lokalnych miłośników.

W czołowej dziesiątce najchętniej odwiedzanych witryn jest trzech przedstawicieli sieci komórkowych. Najwyżej, bo na trzeciej pozycji, jest liderujący w segmencie marek Play, który zjednał sobie 1,97 miliona Polaków. Kolejny jest Orange, które stronę śledzi 1,7 miliona Facebook’owiczów. Trzecią najczęściej klikaną marką jest Plus z 1,38 milionami podglądających.

Na próżno w zestawieniu szukać ostatniego z wielkiej czwórki telekomów – T-Mobile.

Zaskakująca jest też nieobecność submarek operatorów, takich jak Nju mobile, Heyah czy Viking, których marketing w zdecydowanym stopniu opiera się na internecie, a Facebook wydaje się być wyznacznikiem popularności i przychylności uczestników wirtualnego świata.

Socjologiczne dane wskazują, że najwierniejszymi użytkownikami portalu społecznościowego są osoby w wieku 18-34 lat. Prawie 30 proc. tej grupy wiekowej jest stałym bywalcem popularnego FB.

Wśród dekadę starszych odsetek ten to jedynie 13,3 proc.. W niewielkiej przewadze są kobiety, które stanowią 51,7 proc. krajowych konsumentów treści Facebooka.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu