Opór operatorów nie opóźni obniżek cen Neostrady

W ubiegłym tygodniu Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczął konsultację projektów umów BSA (o dostępie szerokopasmowym poprzez węzły sieci Telekomunikacji Polskiej). Do tej pory tylko Netia i GTS Energis podpisały z TP takie dokumenty na zasadach dwustronnych, dobrowolnych umów – wynika z naszych informacji. Z pozostałymi operatorami takich porozumień nie udało się zawrzeć, więc TP poszukała pomocy w UKE.

Publikacja: 03.08.2010 18:05

– Projekty decyzji, które są w konsultacjach od 30 lipca 2010 roku zostały zainicjowane wnioskami TP – informuje [b]Piotr Dziubak[/b], rzecznik Urzędu Komunikacji Elektroicznej. – TP złożyła do UKE wnioski o zmianę umów hurtowego dostępu do internetu ze względu na niechęć operatorów alternatywnych do podpisania aneksów w zakresie m.in. zmiany cennika usług – mówi rzecznik UKE.

Nowe warunki ustalania hurtowej ceny BSA relatywnie pogarszają sytuację operatorów alternatywnych, którzy do tej pory mogli automatycznie wprowadzać tańszą lub bardziej rentowną usługę dostępową na sieci Telekomunikacji Polskiej, niż sam operator narodowy. Gwarantowała im to zasada [i]retail minus[/i] z 51-proc. hurtowym opustem. Zamrożenie cen usług BSA nie jest korzystne dla operatorów alternatywnych, ponadto wielu z nich ma inne, nieuregulowane sprawy międzyoperatorskie z TP.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa