W ciągu roku wydatki na reklamę na urządzeniach mobilnych na świecie wzrosły niemal dwukrotnie. Firma IAB, oddziały Europejski oraz ze Stanów Zjednoczonych Ameryki we współpracy z IHS Technology oszacowały, że w 2013 roku reklamodawcy zdecydowali się zasilić nowy kanał reklamowy kwotą około 14,6 mld euro w zamian za promowanie swoich produktów i usług. Kwota ta jest o 92 procent wyższa niż w roku 2012.

Najbardziej urósł rynek Ameryki Południowej i Łacińskiej, na którym reklama mobilna warta była 215 proc. więcej niż w 2012 roku. Wpływ na to miały między innymi przygotowania do Mistrzostw Świata w piłce nożnej, których kampania reklamowa rozpoczęła się już w kwietniu 2013 roku. Zdecydowanie, bo o 122 proc., urósł też rynek Ameryki Północnej. Stary Kontynent wypadł w tym zestawieniu przeciętnie. Wzrost wyniósł bowiem 90 proc..

Największy udział w globalnym rynku reklamy mają właściciele wyszukiwarek. Reklama mobilna wyświetlana w nich stanowi aż 48,9 proc. wszystkich reklam tego kanału. 41 proc. stanowi reklama graficzna (display).

Cały raport dostępny jest tutaj.