O2 przekaże spółce FreecoNet S.A. wydzieloną część przedsiębiorstwa w zamian za co obejmie udziały spółki. Formalna fuzja obu przedsięwzięć zakończy się w czerwcu. – Będziemy pasywnym inwestorem w nowej spółce. Nie zamierzamy się z niej wycofywać w najbliższym czasie, ale operacyjnie nie będziemy się angażować. Jan Wyrwiński, który obecnie kieruje FreecoNetem jest doskonałym menedżerem i mamy do niego pełne zaufanie – mówi Jacek Świderski, członek zarządu i współzałożyciel O2.pl. Za kilka miesięcy połączona platforma będzie działać pod nową marką.

Partnerzy mówią o chęci konsolidacji rynku telefonii internetowej w Polsce w ciągu najbliższych 2-3 lat. Środki na ten cel chcą pozyskać na rynku giełdowym (debiut na alternatywnym rynku NewConnect), lub finansowym w postaci kredytu bankowego. W marcu ubiegłego roku FreecoNet przejął platformę FON24.pl. Z nieoficjalnych informacji wynika, że był poważnie zainteresowany również współnależącą do Media Saturn Holding platformą PLFON.

Ani Tlenofon, ani FreecoNet nie chcą podawać liczby swoich aktywnych użytkowników. Można szacować jednak, że z obu systemów korzysta aktywnie ok. 60 tys. użytkowników.