Reklama

Ostateczny koniec sporu o Erę

Publikacja: 14.01.2011 16:24

To już naprawdę koniec sporu o [b]Polską Telefonię Cyfrową[/b]. Porozumienie firm spierających się od 10 lat o 48-proc. pakiet udziałów operatora sieci Era zostało dziś formalnie zrealizowane. Grupa [b]Deutsche Telekom[/b] ostatecznie przejęła 100 proc. udziałów polskiej firmy, płacąc łącznie za brakujący jej pakiet 51 proc. walorów 2,1 mld euro.

Część tej kwoty – nieco ponad 600 mln euro – uiściła w 2006 r. Dziś jeszcze 1,4 mld euro. Pieniądze trafiły do [b]Elektrimu[/b], który spłacił wierzycieli, w tym spółkę kontrolowaną przez francuski koncern [b]Vivendi[/b] – [b]Elektrim Telekomunikację[/b] – oraz Skarb Państwa.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Reklama
Reklama