KGHM Polska Miedź wysłał do potencjalnie zainteresowanych podmiotów wstępne informacje, tzw. teasery, na temat chęci sprzedaży udziałów w Telefonii Dialog – podaje dzisiejszy Puls Biznesu. Według domysłów dziennika transakcja mogłaby zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Oficjalne zainteresowanie operatorem wyraża Netia. Niewykluczone, że do gry mogliby wejść operatorzy sieci komórkowych. KGHM wycenia Dialog na 800 mln zł, czyli 5-6-krotność planowanego na ten rok wyniku EBITDA.

Dialog ma 450 tys. abonentów w segmencie klientów indywidualnych i 33 tys. w segmencie biznesowym. Na koniec grudnia obsługiwał 723,9 tys. linii dzwoniących (w 258 tys. na liniach WLR). Miał też 156 tys. abonentów szerokopasmowego dostępu do internetu w sieci własnej i na liniach BSA.

Z jego usługi telewizyjnej korzystało 35,4 tys., a komórkowej 30 tys. Zarząd przyznawał, że nie udało się zrealizować celów zakładanych na początku 2010 r. Mówiły, że z telewizji będzie korzystać 50 tys. abonentów, a z usług mobilnych 35 tys.