Początkowo będzie ich 40 tysięcy.Jak wyjaśnia Kinga Podraża, rzeczniczka operatora, techniczną możliwość udostępniania sygnału mają wybrane modele modemów i w przyszłości będzie ich więcej.
Inea idzie więc śladem Netii, Orange Polska i UPC Polska, które od dłuższego czasu proponują użytkownikom analogiczne rozwiązanie. Netia – we współpracy z międzynarodową firmą FON.
Inea wprowadziła wcześniej usługi WiFi w pojazdach komunikacji miejskiej w Poznaniu. Jak informuje przez ostatnie dwa lata hotspoty operatora – stacjonarne w miastach i miasteczkach oraz mobilne w pojazdach MPK Poznań i MZK Konin – zanotowały blisko 1,5 mln logowań internautów.
Według operatora, abonencka sieć WiFi jest niezależnym, dedykowanym łączem. Dzięki temu jest bezpieczna i nie powoduje zwalniania usługi Internetu. Samo połączenie z hotspotem jest zaszyfrowane i bezpieczne oraz, co ważne, nie zmniejsza transferu abonenta – informuje kablówka.
Jak podaje inea, dostęp do nowej sieci zyska 140 tys. internautów. Każdy z nich może użytkować w tej sieci do 3 urządzeń jednocześnie. Testy rozwiązania przeprowadzono w Koninie.