Polska Telefonia Cyfrowa postawiła sobie cel osiągnięcia 1 mln użytkowników usług mobilnego dostępu do Internetu na początku przyszłego roku – powiedział Andrzej Ochocki, dyrektor biura usług szerokopasmowych Ery. W połowie bieżącego roku operator komunikował liczbę 810 tys. użytkowników. Przychody z tych usług mają rosnąć po 30 proc. rocznie. Przedstawiciele operatora przyznają się do 1 tys. aktywacji abonamentowych dziennie w ciągu ostatnich tygodni.

Sieci komórkowe w niejednolity sposób podają dane o liczbie użytkowników usług mobilnego dostępu do Internetu. Niektóre zaliczają do nich tylko usługi abonamentowe przez adaptery dedykowane komputerom, inne również usługi pre-paid lub dostęp poprzez telefonów komórkowych. Era nie chce zdradzić, jaką metodologią się kieruje. Według naszych informacji liczy wszystkie trzy typy dostępu.

Sieć 3G operatora działa w 700 miejscowościach w Polsce, co daje operatorowi 60-procentowe pokrycie populacji Polski. Sieć HSPA+ działa obecnie w 11 miastach. Do 2012 r. będzie podstawową technologią transmisji danych. Era szacuje, że w ubiegłym roku wolumen danych przetransferowanych przez jej sieć mobilną wzrósł trzykrotnie.