Reklama
Rozwiń

Era chce mieć milion użytkowników blueconnect

Publikacja: 24.09.2009 00:00

Polska Telefonia Cyfrowa postawiła sobie cel osiągnięcia 1 mln użytkowników usług mobilnego dostępu do Internetu na początku przyszłego roku – powiedział Andrzej Ochocki, dyrektor biura usług szerokopasmowych Ery. W połowie bieżącego roku operator komunikował liczbę 810 tys. użytkowników. Przychody z tych usług mają rosnąć po 30 proc. rocznie. Przedstawiciele operatora przyznają się do 1 tys. aktywacji abonamentowych dziennie w ciągu ostatnich tygodni.

Sieci komórkowe w niejednolity sposób podają dane o liczbie użytkowników usług mobilnego dostępu do Internetu. Niektóre zaliczają do nich tylko usługi abonamentowe przez adaptery dedykowane komputerom, inne również usługi pre-paid lub dostęp poprzez telefonów komórkowych. Era nie chce zdradzić, jaką metodologią się kieruje. Według naszych informacji liczy wszystkie trzy typy dostępu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play