TP udostępni sieć VDSL2 i FTTH

Publikacja: 21.12.2010 16:08

[b]Urząd Komunikacji Elektronicznej[/b] na pisemne zapytanie [b]Telekomunikacji Polskiej[/b] stwierdził dzisiaj, że operator narodowy będzie musiał udostępnić produkt hurtowy odpowiadający detalicznej ofercie usług telekomunikacyjnych w sieci VDSL2 i FTTH, i że będzie to usługa regulowana. Będzie się mieścić w zakresie 4 rynku telekomunikacyjnego (hurtowego, fizycznego dostępu do infrastruktury sieciowej w stałej lokalizacji).

UKE poinformowało, że 7 stycznia 2011 r. rozpoczną się prace TP, UKE i operatorów alternatywnych nad opracowaniem produktu hurtowego.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem