Posiadanie komórki i dostępu do internetu to dwa niezbędne warunki, które trzeba spełnić, by założyć konto w mBanku. Nie trzeba udawać się do oddziału lub czekać na kuriera, by złożyć podpis pod umową na prowadzenie rachunku.

Według szefów mBanku oczekiwania klientów dotyczące sposobów komunikowania się z instytucjami zmieniają się. Oczekują oni m.in. maksymalnego uproszczenia formalności w kontaktach z bankami. – Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie procesu otwierania rachunków bankowych bez pośrednictwa kuriera czy konieczności wizyty w oddziale banku – mówi Jacek Iljin, dyrektor departamentu usług podstawowych i produktów niebankowych w mBanku.

Teraz klient mBanku składając przez internet wniosek o eKonto może wybrać opcję potwierdzenia umowy przelewem bankowym. Musi wtedy podać numer rachunku, z którego wykonany zostanie przelew potwierdzający otworzenie konta w mBanku (wystarczy przelać 1 zł). Założenie rachunku potwierdza się bowiem przelewem, a bank przesyła SMS-em pakiet aktywacyjny na podany numer telefonu komórkowego.

– Dzięki wprowadzeniu zdalnego procesu otwierania rachunku, gwarantujemy pełną obsługę on-line już od początku współpracy z bankiem – mówi Iljin.