Przegląd prasy – środa 7 sierpnia

Publikacja: 07.08.2013 08:30

Orange zamknie co piąty salon

Piotr Dziubak

Spółka ujawnia kolejne szczegóły oszczędnościowej strategii. Klienci odczują skutki na własnej skórze. – W latach 2013–2016 liczba naszych salonów zmniejszy się o ok. 20 proc. – zapowiedziała Marta Góralewicz, kierownik działu PR korporacyjnego w Orange. Likwidacja ma w znacznym stopniu dotyczyć tych placówek, które znajdują się blisko siebie. Obecnie firma ma 934 salony na terenie całego kraju. W kwietniu ubiegłego roku, gdy Telekomunikacja Polska zmieniała markę na Orange, było ich jeszcze 1015.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=457142 (dostęp płatny)

Możemy sobie podzwonić

PFD

Wśród krajów Unii Europejskiej Polska ma jedne z najniższych cen połączeń telefonicznych – poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej. Różnice między kosztami połączeń w Unii sięgają 774 proc. Polska na tym tle wypada bardzo dobrze. W 2011 r. płaciliśmy tylko 4,6 eurocenta za minutę. To zdecydowanie poniżej średniej europejskiej, która wynosi 9,1 eurocenta za minutę. Niższe ceny mają tylko Bułgaria, Litwa, Łotwa i Rumunia.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=457147 (dostęp płatny)

774 proc. różnicy w cenach połączeń w UE! Neelie Kroes położy temu kres?

Artur Włodarski

Ceny krajowych rozmów komórkowych są wzięte z sufitu. W Holandii kosztują o 774 proc. więcej niż na Litwie. Komisarz europejska chce ich wyrównania. Wydawałoby się, że na jednolitym unijnym rynku obowiązują w miarę jednolite ceny. I rzeczywiście – różnice cen za podstawowe towary i usługi są, ale zwykle nie większe niż 50 proc. Np. litr mleka kosztuje od 0,69 do 0,99 euro. Litr benzyny – od 5,22 zł (Luxemburg) do 7,10 (Włochy). Jeszcze bardziej spłaszczone są ceny elektroniki – np. różnice w cenie iPada w obrębie Unii nie przekraczają 11 proc. Jest jednak wyjątek i to zdumiewający – krajowe rozmowy telefoniczne. Tu rozpiętość jest prawie ośmiokrotna: od 1,9 eurocenta na Litwie, po 14,7 eurocenta w Holandii.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14398370,774_proc__roznicy_w_cenach_polaczen_w_UE__Neelie_Kroes.html#ixzz2bG8l4NF3

Smartfon „made in America” nie tylko dla Amerykanów

Urszula Zielińska

Wakacje to bardzo pracowity czas dla koncernu Google. Ledwie miłośnicy nowych technologii ochłonęli po konferencji w Las Vegas, a już kuszą ich informacje o nowym produkcie.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/747854_Smartfon_%E2%80%9Emade_in_America%E2%80%9D_nie_tylko_dla_Amerykanow.html (dostęp płatny)

Nieszczelne smartfony

Mirosław Konkel

65 proc. firm planuje wyposażyć pracowników w smartfony i tablety. Ale tylko 7 proc. deklaruje chęć zainwestowania w najbliższych trzech latach w systemy do zarządzania tymi urządzeniami (mobil device management — MDM) — wynika z międzynarodowego badania przeprowadzonego przez firmę analityczną IDC na zlecenie IFS. Bez zaawansowanych rozwiązań MDM nie ma mowy o zapewnieniu bezpieczeństwa informatycznego.

http://www.e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=150975# (dostęp płatny)

Orange zamknie co piąty salon

Piotr Dziubak

Pozostało 98% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Kto zmiecie SMS-y? Do tych rozwiązań komunikacyjnych należy przyszłość
Materiał Promocyjny
Stabilność systemu e-commerce – Twój klucz do sukcesu
Telekomunikacja
Do których sieci komórkowych przenoszą się Polacy? Zwycięzca jest jeden
Telekomunikacja
Rusza nowa aukcja 5G. Państwo chce od operatorów astronomiczną kwotę
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość