Przegląd prasy – środa 7 sierpnia

Publikacja: 07.08.2013 08:30

Orange zamknie co piąty salon

Piotr Dziubak

Spółka ujawnia kolejne szczegóły oszczędnościowej strategii. Klienci odczują skutki na własnej skórze. – W latach 2013–2016 liczba naszych salonów zmniejszy się o ok. 20 proc. – zapowiedziała Marta Góralewicz, kierownik działu PR korporacyjnego w Orange. Likwidacja ma w znacznym stopniu dotyczyć tych placówek, które znajdują się blisko siebie. Obecnie firma ma 934 salony na terenie całego kraju. W kwietniu ubiegłego roku, gdy Telekomunikacja Polska zmieniała markę na Orange, było ich jeszcze 1015.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=457142 (dostęp płatny)

Możemy sobie podzwonić

PFD

Wśród krajów Unii Europejskiej Polska ma jedne z najniższych cen połączeń telefonicznych – poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej. Różnice między kosztami połączeń w Unii sięgają 774 proc. Polska na tym tle wypada bardzo dobrze. W 2011 r. płaciliśmy tylko 4,6 eurocenta za minutę. To zdecydowanie poniżej średniej europejskiej, która wynosi 9,1 eurocenta za minutę. Niższe ceny mają tylko Bułgaria, Litwa, Łotwa i Rumunia.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=457147 (dostęp płatny)

774 proc. różnicy w cenach połączeń w UE! Neelie Kroes położy temu kres?

Artur Włodarski

Ceny krajowych rozmów komórkowych są wzięte z sufitu. W Holandii kosztują o 774 proc. więcej niż na Litwie. Komisarz europejska chce ich wyrównania. Wydawałoby się, że na jednolitym unijnym rynku obowiązują w miarę jednolite ceny. I rzeczywiście – różnice cen za podstawowe towary i usługi są, ale zwykle nie większe niż 50 proc. Np. litr mleka kosztuje od 0,69 do 0,99 euro. Litr benzyny – od 5,22 zł (Luxemburg) do 7,10 (Włochy). Jeszcze bardziej spłaszczone są ceny elektroniki – np. różnice w cenie iPada w obrębie Unii nie przekraczają 11 proc. Jest jednak wyjątek i to zdumiewający – krajowe rozmowy telefoniczne. Tu rozpiętość jest prawie ośmiokrotna: od 1,9 eurocenta na Litwie, po 14,7 eurocenta w Holandii.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,14398370,774_proc__roznicy_w_cenach_polaczen_w_UE__Neelie_Kroes.html#ixzz2bG8l4NF3

Smartfon „made in America” nie tylko dla Amerykanów

Urszula Zielińska

Wakacje to bardzo pracowity czas dla koncernu Google. Ledwie miłośnicy nowych technologii ochłonęli po konferencji w Las Vegas, a już kuszą ich informacje o nowym produkcie.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/747854_Smartfon_%E2%80%9Emade_in_America%E2%80%9D_nie_tylko_dla_Amerykanow.html (dostęp płatny)

Nieszczelne smartfony

Mirosław Konkel

65 proc. firm planuje wyposażyć pracowników w smartfony i tablety. Ale tylko 7 proc. deklaruje chęć zainwestowania w najbliższych trzech latach w systemy do zarządzania tymi urządzeniami (mobil device management — MDM) — wynika z międzynarodowego badania przeprowadzonego przez firmę analityczną IDC na zlecenie IFS. Bez zaawansowanych rozwiązań MDM nie ma mowy o zapewnieniu bezpieczeństwa informatycznego.

http://www.e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=150975# (dostęp płatny)

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu