Ponad 30 proc. europejskich firm – użytowników ICT, nawet nie rozważa kupna i używania rozwiązań telekonferencyjnych – wynika z sondażu IDC „European WAN Manager Survey 2009: UC, VoIP, Managed Services and Green IT”.

IDC przeprowadziło badanie na próbie ponad 720 respondentów z firm sektora finansowego, produkcji, publicznego, handlowego i transportowego w Belgii, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Deklarowany niski popyt na wideokonferencje nie jest dobrą wiadomością dla promujących tego typu produkty firm [link=index.php?option=com_content&view=article&id=372%3Acisco-pulse-bdzie-indeksowa-rozmowy-gosowe-i-wideo&catid=1%3Aartykuy&Itemid=1]Cisco[/link] i Tandberg oraz konkurencyjnego Polycom. Cisco [link=index.php?option=com_content&view=article&id=675%3Adomowe-telepresence-w-grupie-france-telecom&catid=2%3Anewsy&Itemid=1]informowało niedawno,[/link] że jeszcze w tym roku rozpocznie testy produktów typy telepresence we współpracy z France Telecom. Jak wynika z badania IDC, około 15 proc. badanych firm rozważało zastosowanie tego typu rozwiązań, jednak po analizie zrezygnowało z nich:

wideokonferencje wan survey

Prezentację podsumowującą wyniki badania IDC można pobrać z serwisu rpkom.pl [link=images/stories/idc_wan manager survey.pdf]tutaj.[/link]