Polkomtel, operator sieci Plus i LoVo Telecom poinformowały dziś o współpracy, w ramach której Lovo korzystając z infrastruktury komórkowej sieci zaoferuje klientom biznesowym dostęp do stacjonarnych usług telekomunikacyjnych.

Jak podają operatorzy, firmy będą mogły skorzystać z wirtualnej centrali telefonicznej i bezkablowej telefonii stacjonarnej, korzystających na „ostatniej mili” z technologii GSM.

Ma to być alternatywa dla powszechnej w biurach telefonii stacjonarnej korzystającej z infrastruktury miedzianej, czy rozwiązań telekomunikacyjnych VoIP po łączach internetowych. Partnerzy podkreślają, że „dzięki współpracy Plusa z LoVo klienci otrzymają dostęp do nowoczesnej usługi, która pozwoli też na optymalizację finansową oraz zapewni wolność infrastrukturalną”.

Według Roberta Staniszewskiego, dyrektora departamentu sprzedaży hurtowej w Polkomtelu, cytowanego w komunikacie, operator chce współtworzyć projekty korzystające z jednej strony z nowoczesnej infrastruktury i zasięgu sieci Plus oraz oferowanych przez nas usług, a z drugiej strony czerpiące z potencjału i doświadczenia silnego partnera.