Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.07.2025 05:34 Publikacja: 08.04.2013 15:28
Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej opublikowała swoje stanowisko w konsultacjach zasad stosowania przez Urząd Komunikacji Elektronicznej znowelizowanego art.139 Prawa telekomunikacyjnego. Zdaniem Izby zrzeszającej małych operatorów telekomunikacyjnych podstawową kwestią jest ustalenie pierwszeństwa stosowania art. 139 Pt przed art.30 i 33 ustawy o wspieraniu rozwoju sieci i usług telekomunikacyjnych (tzw. megaustawa).
Zdaniem KIKE art.139 Pt może stanowić dla spółdzielni mieszkaniowej furtkę, przez którą uciekną spod reżimu, jaki nakłada na nie megaustawa, która m.in. upraszcza zasadę dostępu do infrastruktury budynkowej operatorom zainteresowanym układaniem instalacji telekomunikacyjnej oraz zapewnia darmowy dostęp, jeżeli celem jest świadczenia usług mieszkańcom budynku. Izba zwraca uwagę, że wpis do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych może stanowić prosty sposób na rozstrzyganie sporów ze spółdzielniami (które na ogół są niechętne nowym inwestycjom) na podstawie liberalniejszych dla spółdzielni (będącymi zarazem przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi) zasad art. 139 Pt zamiast bardziej restrykcyjnych zasad megaustawy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Tradycyjni operatorzy komórkowi mogą się niepokoić – brytyjski fintech, znany z wielowalutowych kart płatniczych...
Podczas Digital Summit 2025 – kulminacyjnego wydarzenia polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – mowa b...
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas