Przegląd prasy – czwartek 7 października

Publikacja: 07.10.2010 08:33

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Android coraz popularniejszy[/b]

Oprac. PC

Nie ustaje triumfalny podbój amerykańskiego rynku przez system operacyjny dla urządzeń przenośnych Android www.android.com. Firma Nielson Co. podała, że w pierwszym półroczu mieszkańcy USA najchętniej kupowali smartfony wyposażone właśnie w OS Google’a: na taki wybór zdecydowało się aż 32 proc. kupujących. 26 proc. wybrało urządzenia kanadyjskiej firmy Research in Motion, które są wyposażone w system BlackBerry, a 25 proc. iphone’y.

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=321702 (dostęp płatny)

[srodtytul]Gazeta Wyborcza / Wyborcza.biz[/srodtytul]

[b]Telewizję komórkową kupisz razem z tabletem[/b]

Vadim Makarenko

Fundusz NFI Magna Polonia nie rezygnuje z prób wprowadzenia na rynek telewizji mobilnej. Teraz chce sprzedawać ją wraz z tabletem. – Jesteśmy przekonani, że przyszłością mobilnych mediów są tablety. Dzięki nim chcemy oferować nie tylko telewizję i radio, jesteśmy gotowi zbudować system, który pozwala dystrybuować również prasę i muzykę – zapowiada Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia, który zainwestował pół miliona złotych w 8,64 proc. akcji spółki Vedia notowanej na NewConnect.

http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,8475006,Telewizje_komorkowa_kupisz_razem_z_tabletem.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

[b]Operatorzy robią własne wyceny Astera[/b]

Urszula Zielińska

Zaledwie 2,7 mln zł zysku netto miał w ubiegłym roku Aster, czwarta pod względem liczby abonentów sieć kablowa w kraju wystawiona na sprzedaż przez fundusz Mid Europa Partners. Wynika to ze sprawozdania rocznego kablówki, która działa w Warszawie, Krakowie i Zielonej Górze.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/688300_Operatorzy_robia_wlasne_wyceny_Astera.html (dostęp płatny)

[b]NFI Magna Polonia: Nowy sposób na telewizję mobilną[/b]

Urszula Zielińska

Zakup akcji notowanej na NewConnect Vedii i wspólne wykreowanie terminali przenośnych do słuchania muzyki, oglądania filmów czy czytania książek i prasy – to nowy pomysł NFI Magna Polonia na rozruszanie usługi telewizji mobilnej w Polsce. Są na to szanse, ale dopiero w połowie 2011 roku.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/688301_NFI_Magna_Polonia:_Nowy_sposob__na_telewizje_mobilna.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu[/srodtytul]

[b]Magna idzie z Vedią po klientów[/b]

Magdalena Wierzchowska

Magna Polonia chce sprzedać 100-200 tys. urządzeń do odbioru telewizji w komórce przed E uro 2012. NFI Magna Polonia kupiła 8,64 proc. akcji notowanej na NewConnect spółki Vedia z Piaseczna. Ta transakcja oznacza też rozpoczęcie współpracy pomiędzy firmami — Vedia ma dostarczyć urządzenia do odbioru telewizji mobilnej, którą oferuje inna spółka należąca do NFI Magna Polonia, INFO-TV-FM.

http://bonnierbusinesspolska.pb.pl/Issue.aspx?id=ec5bdfbb-ac24-4f82-8bc5-e86c34d80a08&date=2010-10-07 (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

[b]200 milionów klientów platform satelitarnych za 9 lat[/b]

Magdalena Lemańska

Choć okres najszybszego wzrostu branża ma już na wielu rynkach za sobą, w ciągu niecałej dekady baza jej klientów wzrośnie o ponad 65 procent. Do 2019 roku liczba klientów platform satelitarnych na świecie przekroczy 217 milionów – spodziewa się firma badawcza Northern Sky Research (NSR).

http://new-arch.rp.pl/artykul/985590_200_milionow_klientow_platform_satelitarnych_za_9_lat.html (dostęp płatny)

[b]iPad made in Poland sposobem na rozwój telewizji mobilnej[/b]

Urszula Zielińska

Nowy pomysł na rozruszanie na polskim rynku usług telewizji w komórce ma NFI Magna Polonia. Zakup akcji notowanej na NewConnect Vedii i wspólne wykreowanie terminali przenośnych do słuchania muzyki, oglądania filmów czy czytania książek i prasy planuje NFI Magna Polonia. Są na to szanse, ale dopiero w połowie przyszłego roku. Na razie Magna kupiła za 0,52 mln zł 8,64 proc. akcji Vedii, powstałego dwa lata temu przedsięwzięcia grupy inżynierów, która produkuje odbiorniki mp3, mp4 czy czytniki książek elektronicznych.

http://new-arch.rp.pl/artykul/985600_iPad_made_in_Poland_sposobem_na_rozwoj_telewizji_mobilnej.html (dostęp płatny)

[b]Pierwszy zysk Astera[/b]

Urszula Zielińska

2,8 mln zł zysku netto miał w ubiegłym roku Aster, czwarta pod względem liczby abonentów sieć kablowa w kraju wystawiona na sprzedaż przez fundusz Mid Europa Partners. Tak wynika ze sprawozdania rocznego kablówki, która działa w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Zielonej Górze.

http://new-arch.rp.pl/artykul/985574_Pierwszy_zysk_Astera.html (dostęp płatny)

[b]Łatwiej będzie rozliczyć Internet i zagraniczną pensję[/b]

MoPo

Osoby korzystające z ulgi internetowej nie będą już potrzebować faktur VAT. Wystarczy przelew bankowy lub dowód opłaty na poczcie. To jedna ze zmian w projekcie nowelizacji ustawy o PIT autorstwa komisji „Przyjazne państwo”, którego pierwsze czytanie odbyło się wczoraj w Sejmie. Oznacza to koniec problemów tych podatników, którzy dotychczas nie mieli prawa do ulgi, bo dostawca wysłał im np. jedną zbiorczą fakturę za Internet i telefon lub udostępnił ją do pobrania na swojej stronie.

http://new-arch.rp.pl/artykul/985469_Latwiej_bedzie_rozliczyc_Internet_i_zagraniczna_pensje.html (dostęp płatny)

[b]Operator musi wezwać do zapłaty faktury[/b]

Jerzy Kowalski

Abonent musi mieć szansę na uregulowanie rachunku w dodatkowo wyznaczonym terminie. Sąd Apelacyjny w Warszawie umorzył postępowanie w sprawie apelacji spółki Polska Telefonia Komórkowa Centertel od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (PTK Centertel wycofała apelację). Sprawa dotyczyła decyzji prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, która uznała za niedozwolone i zakazała wykorzystywania niektórych postanowień we wzorcach umowy. I tak, UOKiK zakwestionował zobowiązanie abonenta do poinformowania Biura Obsługi Klienta Orange o zagubieniu lub utracie karty SIM. Biuro miało zablokować kartę, nie przerywając naliczania abonamentu, a abonent miał w ciągu trzech dni pisemnie potwierdzić utratę karty.

http://new-arch.rp.pl/artykul/985447_Operator_musi_wezwac_do_zaplaty_faktury.html (dostęp płatny)

[b]Gdzie zrobić hotspoty?[/b]

asab Ursynów planuje instalację darmowych punktów bezprzewodowego dostępu do Internetu (hotspotów) na terenie dzielnicy. Urzędnicy wytypowali cztery punkty, w których mogłyby powstać: park przy Bażantarni, park Jana Pawła II przy ul. Roemera, park Kozłowskiego, czyli Kopę Cwila, i nowo budowany park przy Lasku Brzozowym.

http://new-arch.rp.pl/artykul/985528_Gdzie_zrobic_hotspoty.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

[b]Android coraz popularniejszy[/b]

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu