Płatna telewizja DTH w III kw. prawie bez wzrostów

Tak szacują giełdowi analitycy. Według nich po III kwartale Cyfrowy Polsat zaraportuje brak wzrostu liczby klientów netto lub wykaże co najwyżej minimalny ich wzrost, podobnie jak platforma „n”

Publikacja: 19.10.2012 08:45

– Myślę, że w III kw. Cyfrowy Polsat nie wykaże żadnego wzrostu liczby abonentów w porównaniu z II kw., a platformie „n” przybędzie ok. 15 tys. abonentów, bo – jak podała Grupa Orange, w III kwartale przybyło jej ok. 12 tys. klientów oferty, jaką ma wspólnie z platformą „n”  – mówi Piotr Janik, dyrektor działu analiz KBC Securities.

Czwarty kwartał, który tradycyjnie jest w płatnych telewizjach okresem żniw, wypadnie lepiej, ale już znacznie słabiej niż w 2011 roku. – Liczba klientów Cyfrowego Polsatu i „n” wzrośnie wtedy o ok. 70 tys. netto, podczas gdy rok wcześniej było to 117 tys. – mówi Sobiesław Pająk, analityk DM IDM SA. Na razie prognozę swojej bazy abonentów DTH w III kw. Podała tylko Grupa Orange Polska – ich liczba wzrosła o 16 ty. do 578 tys. klientów.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa