Grupa MNI chce sprzedać sieć kablową Stream Communications trzeciemu graczowi na rynku – Multimediom Polska za 141,25 mln zł. Multimedia  już jakiś czas temu starały się o zakup tej sieci, która działa w południowo-wschodniej Polsce.

O planach zmian właścicielskich w Streamie poinformował giełdowy fundusz MNI, kontrolowany przez Andrzeja Piechockiego. MNI (poprzez MNI Telecom) jest obecnie większościowym udziałowcem Streamu.  Multimedia oraz udziałowcy Streamu zobowiązali się w umowie, że będą współdziałać, aby do 20 grudnia br. złożyć w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na koncentrację.

Multimedia zobowiązały się także, że po audycie w przejmowanej firmie, ale nie później niż do 10 lutego przyszłego roku złożą udziałowcom Stream oświadczenie, że przyjmują lub nie ofertę. EBITDA kupowanej kablówki nie może być niższa niż 17 mln zł, a liczba jej aktywnych użytkowników niższa niż 73,5 tys. Według MNI, na koniec września br. przychody Streamu wynosiły 35,36 mln zł, a EBITDA 13,16 mln zł.

MNI kupiło Stream od swojej spółki zależnej Hyperion. Hyperion zaś przejął kontrolę nad Streamem mniej więcej rok temu. Za 77,27-proc. pakiet zapłacił funduszowi Penta Investments 92,5 mln zł, co dało wycenę całej kablówki na 119 mln zł.