1 proc. internautów generuje 20 proc. światowego ruchu broadband

Publikacja: 22.10.2009 00:00

– Transmisja wideo odpowiada za ponad jedną trzecią globalnego ruchu za pośrednictwem łącz szerokopasmowych, a 1 proc. najintensywniej korzystających z broadbandu internautów generuje 20 proc. światowego ruchu w sieci – wynika z najnowszego badania Cisco Visual Networking Index Usage.

Raport przygotowano na podstawie danych zebranych od ponad 20 operatorów z całego świata w trzecim kwartale tego roku. Jak pokazuje badanie, w skali globalnej co miesiąc przesyłanych jest 11,4 GB danych w przeliczeniu na jednego użytkownika.
Wg. Cisco VNI 1 proc. najintensywniej przesyłających dane użytkowników (prywatnych i biznesowych) generuje aż jedną piątą całego światowego ruchu w sieci szerokopasmowej. Z kolei pierwszych 10 proc. najaktywniejszych internautów (wliczając w to najintensywniej korzystający 1 proc.) odpowiada w sumie za 60 proc. przesyłanych na świecie danych.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń