Smartfony to dziś jeden z tych prezentów komunijnych, który dzieci często wymieniają jako idealny podarunek – wynika z ankiety przeprowadzonej przez internetową porównywarkę cen nokaut.pl wśród trójmiejskich ośmiolatków. Ciągle jeszcze jednak ustępują kopercie z pieniędzmi, laptopom czy grom komputerowym, choć zdystansowały rowery.

Serwis nokaut.pl zapytał dzieci w wieku komunijnym o ich idealną listę prezentów z okazji tego ważnego dnia w ich życiu. Na pierwszym miejscu znalazły się pieniądze pieniądze. Koperta z pamiątkową kartką w towarzystwie kilku banknotów zadowoliłaby prawie 40 procent ankietowanych ośmiolatków. Drugie miejsce wśród najbardziej pożądanych prezentów zajęły laptopy. Co trzeci ośmiolatek pragnąłby zostać nim obdarowany. Podobna liczba dzieci wskazała na gry komputerowe. Co szósty ankietowany chciałby otrzymać natomiast w prezencie smartfona .

Tradycyjnie kojarzony z Pierwszą Komunią Świętą prezent, czyli królujący w latach 80. i 90. rower zadowoliłby jedynie 12 procent ankietowanych ośmiolatków. A zegarkiem zainteresowanych jest jedynie 3 procent z nich. Również hit lat ubiegłych, czyli quad stracił na znaczeniu. Jedynie jeden procent z pytanych dzieci wskazało czterokołowca jako wymarzony prezent.