Urządzenia konsumenckie – przegląd tygodnia 27-30 marca

Publikacja: 31.03.2018 19:11

Urządzenia konsumenckie – przegląd tygodnia 27-30 marca

Foto: cyfrowa.rp.pl

Rynek urządzeń konsumenckich rządzi się swoimi prawami. Zdaniem niektórych można mówić o sezonowości, czyli okresowym przypływie nowych produktów. Obfitował w nie mijający tydzień i warto poświęcić mu w związku z tym więcej uwagi.

27 marca

Nowy smartfon marki Xiaomi został zaprezentowany w Szanghaju. Telefon Xiaomi Mi Mix 2S jest drugą, poprawioną wersją bardzo dobrze przyjętego w Polsce Mi Mix’a. Rozwiązania zastosowane w telefonie mają pomóc producentowi w walce z tegorocznymi, topowymi smartfonami największych dostawców, przede wszystkim z Samsungiem i Huaweiem. Mi Mix 2S dostępny będzie w trzech konfiguracjach od 6GB do 8GB RAM oraz 64GB do 256 GB wbudowanej pamięci. Na uwagę zasługuje poprawiony aparat, którego producentem (podobnie jak w poprzednim modelu) jest Sony. To właśnie ta funkcjonalność nie pozwoliła pierwszej generacji smartfona rywalizować jak równy z równym z najpotężniejszymi telefonami do fotografowania. Ciekawostką jest „tłumaczenie na bieżąco” wspierane przez sztuczną inteligencję. Wystarczy wybrać tryb aparatu i nakierować obiektyw na napis. Kolejnym pozytywnym zaskoczeniem może być cena 5,99 calowego telefonu, która (analizując cenniki na rynku chińskim) powinna wynieść od 2000 do 2500 złotych.

Równocześnie, Xiaomi poszerzyło swoją ofertę o laptop dla graczy. Znany z produktów skierowanych do segmentu biznesowego producent zdecydował się nieco inaczej niż konkurencja podejść do komputera dedykowanego graczom. Chińczycy zaprezentowali Mi Gaming Laptop 15,6″ nie wyróżniający się nachalnym, świecącym wyglądem, oparty na sprawdzonych rozwiązaniach technicznych (Procesor Intel Core i7, NVIDIA GeForce GTX 1060, 16GB RAM), w atrakcyjnej cenie zaczynającej się około równowartości 3250 złotych do niespełna 5 tysięcy złotych. Problemem może być dostępność dla europejskich miłośników gier. Firma nie podała daty ewentualnej premiery na rynku UE.

O paryskiej premierze produktów Huawei piszemy w oddzielnym artykule.

28 marca

System operacyjny Chrome będzie dostępny na tabletach. Po wielu próbach ekspansji rynku laptopów (skończonej produkcją tzw. Chromebooków) na rynku pojawił się tablet Chromebook Tab 10. Producentem 9,7 calowego urządzenia jest Acer, który pracuje na procesorze o tajemniczej nazwie To OP1.

Nie oznacza to pojawienia się nowego producenta, a jedynie powstanie nowego SoC firmy RockChip. Tablet nie wygląda bardzo nowocześnie i daleko mu na pierwszy rzut oka do nowych urządzeń Samsunga czy Huawei. Producent zdecydował się na zachowanie większych ramek oraz wytrzymalszą konstrukcję ze względu na rynek docelowy sprzętu, którym są placówki oświatowe. To miedzy innymi z myślą o uczniach i studentach firma Wacom zaimplementowała technologię EMR, umożliwiającą swobodne rysowanie czy pisanie po ekranie specjalnym, dołączonym do zestawu piórkiem. Tablet został wyceniony na 329 dolarów (ok. 1150 złotych).

29 marca

Elite Slice for Meeting Rooms G2 to nietuzinkowy komputer od HP, został zaprezentowany na targach Enterprise Connect.

Malutki komputer pracujący na procesorze Intela obsługuje 8GB pamięci DDR4 RAM i posiada dysk SSD do 256 GB. Liczne wejścia o różnych formatach pozwalają połączyć się z wieloma urządzeniami i dysponować danymi przekazywanymi pomiędzy nimi. Wbudowany głośnik oraz mikrofon umożliwiają komunikację pomiędzy salą konferencyjną a inną połączoną siecią internetową przestrzenią. Dodatkowo dostępny jest kontroler z ekranem dotykowym odpowiedzialny za zarządzanie połączeniami konferencyjnymi. Rozwiązanie ma być dostępne w sprzedaży już w kwietniu. Komputer HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 będzie kosztował ok. 6500 złotych, a monitora HP LD5512 to około 4400 zł.

30 marca

Telefon Philips Xenium X588 wszedł do sprzedaży w Polsce. Urządzenie cechuje się przede wszystkim pojemną baterią 5000 mAh wyposażoną w tryb szybkiego ładowania. Producent zapewnia, że smartfon w trybie czuwania działa przez cztery tygodnie bez przerwy.

Dodatkowym atutem jest czujnik podczerwieni, który umożliwia sterowanie urządzeniami wyposażenia takimi jak wieża Wi-Fi, telewizor, projektor, klimatyzator czy aparat fotograficzny. Philips jest plasowany na średniej półce jakościowej. Cena sugerowana to 849 złotych. Xenium X588 jest dostępny tylko na rynku pozaoperatorskim.

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić